W terenie zabudowanym gnał z prędkością 122 km/h – stracił prawo jazdy

policja.jpg

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Poza ukaraniem grzywną i punktami karnymi stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W Świdnicy na ul. Esperantystów policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 31-letniego kierującego samochodem osobowym, który jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna znacznie przekroczył dozwoloną prędkość poruszając się swoim autem 122 km/h.

Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany grzywną w drodze mandatu i 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KPP w Świdnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ