Wnioski o wotum nieufności wobec Beaty Szydło i Elżbiety Rafalskiej odrzucone przez Sejm

szydlo rafalska.jpg
Sejm odrzucił wnioski o wotum nieufności wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beaty Szydło, a także wobec minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Oba wnioski odnosiły się do protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

„Co zrobiliście dla tego środowiska?”

– Czy powinno być tak, że osoby niepełnosprawne są cynicznie wykorzystywane w gierkach politycznych? Co zrobiliście dla tego środowiska? Czy wiarygodnym jest polityk, który jednego dnia w Czarnym Marszu domaga się zabijania niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci, a drugiego jest z nimi w Sejmie? – powiedziała wicepremier Beata Szydło.
– Bardzo chętnie zajmujecie się PiS, natomiast PiS zajmuje się interesem Polaków – mówiła Szydło.

– Czy powinno być tak, że osoby niepełnosprawne są cynicznie wykorzystywane w gierkach politycznych? Co zrobiliście dla tego środowiska? – pytała.

– Czy wiarygodnym jest polityk, który jednego dnia w Czarnym Marszu domaga się zabijania niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci, a drugiego jest z nimi w Sejmie? – pytała.

„Powinniśmy bronić Polaków przed powrotem PO i PSL do władzy”

– Wicepremier Beata Szydło i minister Elżbieta Rafalska odpowiadają za taką liczbę sukcesów, że ludzie w całej Polsce nie mogą uwierzyć, iż są wnioski o ich odwołanie; nie zrobicie tego; odwołajcie swoją politykę antyspołeczną – bronił Szef Rady Ministrów.

– Zamiast drwin i kpin z celów społecznych, które przebudowały Polskę, może pomyślicie nad jakimiś propozycjami programowymi. Odpowiedzcie, czy popieracie czy nie 500 plus, wyprawkę szkolną, czy przywrócicie poprzedni wiek emerytalny? – pytał autorów wniosku.

–  Jeszcze w czerwcu z wicepremier Beatą Szydło i minister Elżbietą Rafalską zorganizujemy „okrągły stół” i będziemy zmieniać system dla dobra osób niepełnosprawnych – dodał.

  – Cechą naszej polityki społecznej jest wiarygodność – stwierdził premier. Jako przykład zrealizowanych obietnic szef rządu wskazał wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. Pieniądze mają być wypłacane w ramach programu „Dobry start”.

– My dajemy wybór, ten kto chce przechodzi na emeryturę – 60, 65, jak chce pracuje dłużej. I bardzo wiele osób wybiera pracę, wiele osób też wybiera odejście na wcześniejszy wiek emerytalny. Dokładnie to, co obiecaliśmy. Cechą charakterystyczną naszej polityki społecznej jest wiarygodność, to chcę podkreślić – powiedział premier.

Dodał, że Program 500 plus oprócz różnych celów społecznych i prorodzinnych „jest też programem prodemograficznym”. W tym kontekście zwrócił uwagę na ostatnie dane Głównego Urzędu Statystycznego. Jak mówił w analizach GUS w 2014 r. prognozowano, że w 2017 r. urodzi się 346 tys. dzieci. „Urodziło się blisko 60 tys. więcej. To jest wielki sukces prodemograficzny również tego programu, Programu 500 plus” – wskazał.

– Powinniśmy bronić Polaków przed powrotem PO i PSL do władzy; wzrost gospodarczy musi służyć wszystkim grupom społecznym – podsumował premier.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ