Góra: Dzieci zeszły z drogi i zgubiły się w lesie. Pomogli policjanci


Policjanci górowskiej komendy odnaleźli zagubione w lesie dzieci. Szybka reakcja i koordynacja doprowadziła do tego, że cała trójka wróciła bezpiecznie do domu. W związku ze zdarzającymi się tego typu wydarzeniami oraz zbliżającymi się wakacjami apelujemy o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Nie pozostawiajmy ich bez opieki i zapewnijmy dziecku maksimum zainteresowania.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał zgłoszenie o trójce dzieci, które zgubiły się w lesie pomiędzy miejscowościami Zawieścice a Osetno. Z relacji zgłaszającej 14-letniej dziewczynki wynikało, że trzy osoby nie mogą znaleźć drogi powrotnej do domu, nie wiedzą gdzie są oraz nie wiedzą w którą stronę się udać.

Policjanci górowskiej drogówki wraz z dyżurnym jednostki z uwagi na dość późną porę oraz trudny teren natychmiast ustalili plan działania i przystąpili do poszukiwań. Funkcjonariusze patrolując wskazany przez dzieci teren używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Dzieci natomiast miały za zadanie ustalić, z której strony pochodzą wysyłane przez policjantów sygnały. Dzięki temu po trzech godzinach policjanci odnaleźli całą trójkę – dwie dziewczynki w wieku 12 i 14 lat oraz 12 – letniego chłopca. Wszyscy są mieszkańcami Góry. Na szczęście nie potrzebowali pomocy medycznej.

W związku ze zdarzającymi się tego typu wydarzeniami oraz zbliżającymi się wakacjami apelujemy o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Nie pozostawiajmy ich bez opieki i zapewnijmy dziecku maksimum zainteresowania.

Źródło: KPP w Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ