Legnica: Policjanci ścigali pijanego, naćpanego, na zakazie i z decyzją o cofnięciu uprawnień

Do policyjnego aresztu trafił młody mężczyzna, który kierując pojazdem postanowił nie zatrzymać się do kontroli drogowej. Okazało się, że był pijany, pod wpływem narkotyków, posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Do zdarzenia doszło w Legnicy na ulicy Jaworzyńskiej, kiedy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy statycznie kontrolowali prędkość. Zauważyli wówczas dość szybko poruszające się auto. Funkcjonariusz w związku z ujawnionym wykroczeniem wyszedł na jezdnię i poprzez uniesienie tarczy dał sygnał kierującemu do zatrzymania. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu, widząc sygnały dawane przez policjanta zwolnił, a po chwili gwałtownie przyspieszył. Rozpoczął się pościg. Kierujący w dalszym ciągu pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez jadący za nim radiowóz nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej.

Na skrzyżowaniu ulicy Jaworzyńskiej i Nowodworskiej mężczyzna z uwagi na sygnalizację świetlną i stojące przed nią pojazdy, pozostawił samochód na pasie ruchu i rozpoczął ucieczkę pieszo. Pasażerka pojazdu ze swojego miejsca natychmiast przesiadła się na miejsce kierowcy. Policjanci niezwłocznie zablokowali jej dalszą jazdę.

Drugi patrol legnickiej drogówki słysząc drogą radiową korespondencję o pościgu udał się w kierunku osiedla Sienkiewicza, gdzie dokładnie zaczął sprawdzać ulice, którymi mógł poruszać się kierowca. Po kilku minutach poszukiwań funkcjonariusze na ulicy Fiołkowej zauważyli i zatrzymali ustalonego mężczyznę. Jak się po chwili okazało, 28-latek uciekał, ponieważ kierował w stanie nietrzeźwości, pod wpływem narkotyków, posiadał z powodów zdrowotnych decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz aktywny sądowy zakaz prowadzenia.

Obecnie funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy! Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Właścicielowi pojazdu za udostępnienie samochodu osobie niemającej wymaganych uprawnień grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ