Program „Wrocławski Football” dla każdego?

MP

Miasto zaczęło dostrzegać potrzeby klubów piłkarskich i jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszony konkurs dotacyjny, który pozwoli klubom z niższych lig z Wrocławia – od III ligi do Klasy B – ubiegać się o specjalne dofinansowanie z Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego.

Uprawnionych do wzięcia udziału w konkursie jest 20 klubów: jeden z III ligi, jeden z IV ligi, jeden z okręgówki, 4 z klasy A i trzynaście z klasy B.

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej i Magistrat ogłosiło wczoraj program wsparcia „Wrocławski Football”. Teraz, wszystkie niżej klasyfikowane w tabelach kluby mają szansę na dodatkowe pieniądze, które mogą przeznaczyć np. na wynagrodzenie sztabu szkoleniowego, obsługę sędziowską meczów ligowych albo zakup sprzętu sportowego, którego ciągle brakuje sportowcom.

Czy dostaną pieniądze, nie wiadomo, bo środków jest jak na lekarstwo, to tylko 400 tys. zł. na cały rok, dla wszystkich drużyn, w dodatku wnioskowana kwota będzie zależna od kryteriów merytorycznych i miejsca w lidze. Swoją drogą, jak to się ma do bezrefleksyjnego łożenia milionowych dotacji na WSK ŚLĄSK WROCŁAW, którego próżno szukać na wysokim miejscu w tabeli?

Jacek Sutryk dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM i kandydat na prezydenta Wrocławia uważa, że wsparcie pozwoli klubom podnieść swój poziom sportowy i pomoże im awansować do wyższych lig.

Program jest dostępny dla wszystkich seniorskich drużyn piłkarskich. Dotąd, kluby mogły ubiegać się o dotacje na drużyny młodzieżowe, z których zazwyczaj wykluczone były zespoły B-klasowe. One bowiem zazwyczaj nie posiadają drużyn młodzieżowych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ