Wokół pieśni Dolnego Śląska na Uniwersytecie Wrocławskim

katie_pl, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Pieśni Dolnego Śląska będą motywem przewodnim ostatniego w tym roku akademickim spotkania z cyklu „Analog”.

„Analog: czyli muzyczne spotkania dyskusyjne”, to cykl spotkań o zróżnicowanej tematyce i w różnej formie (referatów, warsztatów, debat, prezentacji), który adresowany jest zarówno do studentów, jak i wszystkich zainteresowanych tematami muzycznymi. Spotkania organizowane są raz w miesiącu. Ich celem jest dzielenie się wiedzą dotyczącą muzyki, wykraczającą tematyką poza program studiów muzykologicznych oraz aktywny dyskurs akademicki, umożliwiający wymianę myśli o muzyce, skłaniający do refleksji i poszerzający horyzonty adresatów wydarzenia.

Koło Naukowe Muzykologów Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na czwarte, ostatnie w tym roku, akademickim spotkanie – „Wokół pieśni Dolnego Śląska”, które poprowadzi Wioletta Jakubiec.

Pieśni Dolnego Śląska przeplatają się z jego historią. Odnajdujemy wśród nich melodie bałkańskie, polskie, ukraińskie. Na spotkaniu zagłębimy się w pieśni, które przybyły do nas wraz ze Stanisławą Latawiec, repatriantką z Bośni i Hercegowiny. Stworzymy przestrzeń, w której archaiczne dźwięki będą mogły wybrzmieć, bo żadna opowieść nie jest w stanie zastąpić żywego brzmienia pieśni.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 czerwca, w Instytucie Muzykologii (ul. Szewska 36, sala 107) o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

źródło: uni.wroc.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ