Jelenia Góra: Ukradł samochód i prowadził go bez uprawnień mając ponad 2,6 promila – trafił do policyjnego aresztu

policja.jpg

Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Okazało się, że prowadził skradzione auto nie mając uprawnień, a mając ponad 2,6 promila. Prowadząc samochód stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w inne auta, a następnie w ogrodzenie. Za swoje wyczyny, zatrzymany odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Kamiennej Góry. Jak ustalili policjanci, kierowca jadąc samochodem marki VW Transporter, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji z dwoma innymi autami.

Po zatrzymaniu okazało się, że 39 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry był pod silnym działaniem alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila. Ponadto w trakcie kontroli drogowej policjanci ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania, a auto, którym się porusza jest kradzione.

Teraz mężczyzna za włamanie do samochodu i jego kradzież oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Dodatkowo zostanie ukarany za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

źródło – KPP Kamienna Góra

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ