Tanie przelewy do rodziny za granicą

Artykuł sponsorowany

Czy Twoje dzieci mieszkają w Wielkiej Brytanii? A może pojechały na wycieczkę po Europie i zabrakło im funduszy? Chcesz wysłać im pieniężny prezent urodzinowy? Uważaj, żeby nie kosztował cię on więcej niż zamierzasz, bo ceny przelewów zagranicznych mogą cię niemile zaskoczyć.

Co ciekawe, przelewy zagraniczne w banku mogą kosztować cię nawet kilkaset złotych. Zależy to od trybu jakim wysyłamy, kwoty przelewu oraz waluty. Warto więc dokładnie najpierw sprawić tabelę opłat i prowizji w Twoim banku.

Jest też inna opcja. Na Walutomat.pl możesz od razu tanio wymienić walutę i przesłać ją za granicę za kilka złotych! Serwis oferuje wysyłkę przelewy w euro do 29 krajów za jedyne 4 PLN. Za przelew CHF, GBP czy USD zapłacimy 9 PLN. Tutaj mamy opcję wyboru aż 33 krajów. Więcej o tych przelewach można dowiedzieć się ze strony https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/.

Co to jest za serwis walutomat.pl? To popularny, najdłużej działający kantor internetowy w Polsce. A konkretnie jest to społecznościowa platforma wymiany walut, gdzie użytkownicy wymieniają tam walutę między sobą. Składają propozycje oferty i czekają na dopasowanie drugiego użytkownika. Można powiedzieć, że to po prostu giełda walutowa. Ma ona taki plus, że jest najtańszą opcją wymiany waluty w Internecie, bo nie ma tu spreadu, a jedynie niewielka prowizja opertaora walutomat.pl (maksymalnie 0,2 proc).

Jak skorzystać z opcji tanich przelewów na tej platformie? Należy się zarejestrować w serwisie i podać swoje dane osobowe (PESEL, adres). Potem wystarczy już zasilić wirtualny portfel i można rozpocząć wymianę. Po zakupie waluty od innych użytkowników, gdzie system automatycznie dobierze najlepsze oferty, można wymienioną walutę przesłać na konto bankowe swoje lub kogoś innego. Można je też pozostawić w wirtualnym portfelu lub wysłać za granicę.

Gdy zaistnieje więc nagła potrzeba wysłania waluty za granicę warto przeanalizować opcje i cenniki bankowe. Należy też pamiętać, że wysyłając przelew ze swojego konta złotówkowego na konto np. w euro, bank przewalutuje nam pieniądze po swoim, często znacznie zawyżonym kursie. Dlatego jednoczesna wymiana w kantorach internetowych po korzystnym kursie i w kilku klikach od razu wysłanie jej tanio za granicę, wydaje się najlepszą opcją.


PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ