Legnica: policjanci zatrzymali do kontroli samochód- kierowca był nietrzeźwy, a pasażer poszukiwany

policja z lizakiem.PNG

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierujący miał blisko promil alkoholu w organizmie i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Siedzący obok pasażer okazał się być poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego. Kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i nawet do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W godzinach popołudniowych 10 czerwca br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na ulicy Jaworzyńskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Podczas sprawdzania jego dokumentów policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzony test na alkomacie wykazał, że 43-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W czasie kontroli policjanci zwrócili również uwagę na pasażera siedzącego na przednim siedzeniu. Po sprawdzeniu 45-latka w policyjnym systemie okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego.

Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, którzy przedstawią kierowcy zarzuty za popełnione przestępstwa.
Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i do nawet 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ