Wojna hybrydowa trwa! Schytano opłacanego przez Rosję antypolskiego żołnierza

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała mężczyznę – mieszkańca Kamieńca Podolskiego, który na zlecenie Rosjan produkował antypolskie ulotki i rozpowszechniał jena terenie swojego miasta. Zatrzymany zarządzał także siecią w mediach społecznościowych, gdzie m.in. popierał rosyjską agresję wobec Ukrainy. Wojna hybrydowa trwa.

„Członek rosyjskiej organizacji politycznej Narodowy Ruch Wyzwoleńczy podżegał do nienawiści na tle narodowościowym oraz uprawiał propagandę antyukraińską w interesach państwa agresora” – napisała SBU w opublikowanym w poniedziałek komunikacie.

Zatrzymany mężczyzna został zwerbowany przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) podczas pobytu w Rosji. Na zlecenie, produkował ulotki, w których w imieniu ukraińskich nacjonalistów nawoływał do agresji wobec mieszkających na Ukrainie Polaków.

W jednej z sieci społecznościowych, zarządzał także wspólnotą, w której rozpowszechniał materiały popierające działalność prorosyjskich, separatystycznych i samozwańczych republik ludowych w Donbasie oraz usprawiedliwiał rosyjską agresję wobec Ukrainy.

Podczas rewizji w mieszkaniu zatrzymanego znaleziono materiały z propagandą antypolską i prorosyjską. SBU poinformowała, że Rosjanie wypłacali mu wynagrodzenie w kryptowalutach.

To dobitny przykład na to, ze wojna hybrydowa stale toczy się obok nas, a rosja, prowadzi w niej działania na ogromną skalę.

Źródło: ssu.gov.ua, polsatnews, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

 1. Co tam jest w tytule???
  Schowano, czy schwytano???
  To, że bardzo Wam się śpieszy
  przekazać powyższą informację
  nie oznacza, by na samym początku
  „strzelać takie literówki „. A (za)często
  to spotykam mój ulubiony portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ