Szok! Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski, Sikorski i inni proszą UE o pomoc w obaleniu rządu polskiego!

foto: yt

Organ targowicy, czyli „Gazeta Wyborcza” opublikowała list podpisany m.in. przez Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsy adresowany do Komisji Europejskiej, w którym przypominają, że 3 lipca wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która „ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa”. Proszą w liście o obronę Polski przed obecnym rządem – czyli mówiąc wprost: prośba o obalenie demokratycznie wybranej władzy w Polsce.

List byłych prezydentów, premierów i opozycjonistów opublikowała „Gazeta Wyborcza”. Autorzy listu przypominają, że „od upadku komunizmu w 1989 roku Polska była jednym z pionierów demokratycznych przemian w Europie Środkowej i Wschodniej”. To zaowocowało członkostwem w NATO i Unii Europejskiej.
„3 lipca w Polsce wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa. Zasadę, która stanowi tożsamość Unii Europejskiej jako instytucji oraz idei zjednoczonych państw” – podkreślają autorzy listu.

„Mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe” – oceniają byli prezydenci i premierzy. „Pomimo silnego oporu i głośnego sprzeciwu wydobywającego się z głębi społeczeństwa obywatelskiego partia rządząca kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji” – dodają.

„Ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność, jest Unia Europejska. Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządności” – kończą autorzy.

Ten list nie pozostawia złudzeń. Polacy powinni dowiedzieć się kim naprawdę są m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski, a także byli premierzy: Włodziemirz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka oraz Kazimierz Marcinkiewicz. W gronie sygnatariuszy listu znalazło się także kilku byłych ministrów spraw zagranicznych: Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld oraz Radosław Sikorski oraz byli opozycjoniści: Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis i Zbigniew Bujak.

Źródło: Telewizja Republika/Gazeta Polska

PODZIEL SIĘ

190 KOMENTARZE

 1. To całe towarzystwo nie wykazało się niczym dobrym dla przeciętnego Polaka.Zawsze bronili przywilejów dawnych członków PZPR.Wielu z nich na tej liście to byli agenci lub współpracownicy SB.Tak naprawdę to ci ludzie uniemożliwili osądzenie ludzi ,którzy są winni krzywd i cierpień wielu Polaków.Te tzw.wolne sady to sądy które nigdy nie przeszły lustracji po zmianie ustroju komunistycznego w Polsce i te właśnie sądy wraz z Sądem Najwyższym uniemożliwiły ukaranie Jaruzelskiego,Kiszczaka i innych przez 30 lat.Te sady do tej pory są ostoją dla wszystkich byłych,którzy w nieuczciwy sposób doszli do majątków kosztem narodu polskiego.Spójrzmy kto tak zaciekle broni tych sądów to zrozumiemy o co tu chodzi .

  • Dali kasę z reprywatyzacji. W latach 90 -tych każdy dostał . A że oddał rydzykowi… Byli tacy co skupywali te udziały dając wielokrotnie więcej.. Żeby się wypowiadać trzeba znać podstawowe fakty, a nie bajki pisowskie

    • OSZUŚCIE PISOWSKI !!! Dostał każdy dorosły pracujący a i chyba bezrobotni też. Dobrze to pamiętam. I pamiętam jak Rydzyk zbierał na ratowanie stoczni którą w 2005 lub w 2006 pis sprzedał za drobne. WIĘC NIE OSZUKUJ !!! GADZINO PISDZIELSKA !!!

 2. Jak czytam wasze komentarze to zastanawiam sie kim wy jesteście. PiS rozwala demokrację , obsadza swomi sądy zagarnia całą kasę w programie koryto+. A wy co , bijecie jak troglodyci brawo i obrażanie przyzwoitych Polaków za to że sie upominają o to aby Polska byla demokratyczna i praworządna ? Zastanawiam się ilu z was jest agentami rosyjskiego wywiadu. Bo jak ie agentami to zostaje tylko i……tami. Inaczej sie nie da.

 3. co za idiota w taki sposób nterpretuje stanowisko tych polityków, a ja myślałem, że na Dolnym Śląsku są sami mądrzy ludzie… no ale jeśli targetem są komentujący tu, to się nie dziwię…

 4. Aby nie doszło do przelewu krwi uważam, że to jedyna droga do zmiany obcji rządzącej. W innym przypadku okaże się że obalenie komuny w Polsce było łatwiejsze niż obecnie rządzących. Mają policję, wojsko i kościół za sobą. Tuba TVP, TRWAM. REPUBLIKA I INNE robią wodę z mozgu i utrzymują ich mentalnie wg własnej ideologii kłamstwa a nie rzeczywistego działania prowadzącego nasz kraj do izolacji międzynarodowej i smutnej przyszłości.

  • Komunę obaliła komuna o ile chcesz wiedzieć wszystkowiedzacy,Jaruzelski z Kiszczakiem obalili Gierka i stworzyli razem ze sprzedawczykami zSolidarnosci pseudodemokracje,napisali pod siebie konstytucje aby mogli bez przeszkód gnębić ludzi którzy podjęli walkę z kacapami PO,N. SLD ale lata ich juz są policzone kolego anonimie z targowicy

  • Anonim czy ty w ogóle jesteś Polakiem? Twoje wypowiedzi cuchną z daleka komunistycznym szambem gościu ogarnij się i nie wymądrzaj Polacy poznali się na takich jak ty same oszustwa afery i korupcje i już czas na selę+dla was wszystkich

 5. Oj… ruskiej agentury ci u nas dostatek. Nie chcecie Europy? To won na wschód, a nie czepiacie się tych, co o demokratyczną Polskę się upominają!

  • Europy ???? A jaka ta k…… Europa jest co ?? Zalana po brzegi debilizmem i i komuszym ścierwem ! Wszyscy tacy zapatrzeni w Unię Europejską zapominają, że podstawą jej jest manifest komunistyczny !! Żądacie dla naszej Ojczyzny takich samych skrajności , ubogacania kulturowego i gender na każdym kroku ! Nie pasuje wam Polska taka jaka jest to wypierdalać darmozjady !!!

 6. Podpisuję się pod tym listem, a cały piss jako organizacja przestępcza pod sąd. Kto popiera tych przstępców jest tak samo winny. Jeszcze was kur.*y rozliczymy.

  • Ty PO-ska komuno! Zamknij się bo już głos was się skończył!!! Dziś nas jest znacznie więcej a wy pachołki Niemiec+ Putina wynocha z Polski !!!FAKY!

 7. Bardzo zazarta, pelna emocji, mocnych karczmowych przymiotników, pełną słów z krwawiacych serc po obu stronach barykady, debata, a w niej ani jednego rasistowskiego stwierdzenia.

  Oprócz, może całkiem niewinnego wyrażenia o ” tak wielu kundlach w Warszawie”, ani jednej aluzji do tych co kiedyś z Egiptu wyszli.

  Czy to zasługa moderatora?
  Nie wiem, ale tak powinno być: bez rasizmu/antysemityzmu. Może nowy polski trend w tysiącach innych podobnych debat internetowych.

 8. wy dużo zapominacie . i powiem wam tyle dużo w mediach jest na odwrót a stacje są po przekupywane wiecie tyle ile chcą żebyście wiedzieli dlatego bym nic na waszym miejscu nie komentowała bo żeby nie było ze dostaniecie list z powołaniem od wojska w obronie ojczyzny. prawda jest ze może wojna wybuchnąć tylko z powodu tego ze wy miedzy sobą rodacy wojny wiecznie o majątki prowadzicie !

 9. Ty PIS możesz w dupkę żałować agentem to Ty jesteś. Polski Naród decyduje a a nie SB.i Dzieci Resortowe pachołki Rosji i Niemiec.

 10. Ja nie jestem,żadnym PISIOREM,PEŁOWCEM,KOMUCHEM,NOWOCZESNĄ,CZY KUKIZ… Po tym piśmie zawiodłam się na Kwaśniewskim,bo to był jedyny prezydent,który nie był NICZYJĄ MARIONETKĄ(!)… Rudy pajac,ślepy w bańce mydlane (cyt: ,,…to co tam u Pana w państwie panie prezydencie? ,,),sejmowa żarłaczka,Pan bez swetru,czy alkoholik…Jeśli UE uda się obalić nasz rząd,to mam pewne ŻYCZENIA!!! CHCĘ PRACOWAĆ UCZCIWIE NA NORMALNEJ UMOWIE( NIE NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ),MIEĆ ZAPEWNIONĄ OPIEKĘ LEKARSKĄ,NALEŻNY UCZCIWY SOCJAL,ŻEBY STARCZYŁO NA PODSTAWOWE OPŁATY,NA ŻYCIE,NA EDUKACJĘ DZIECI,ORAZ NA WCZASY RAZ W ROKU!!! CZY TO SĄ WYSOKIE WYMAGANIA??? JEŚLI UE WYRÓWNA STANDARDY ŻYCIA ,,SZARAKÓW,, TO JESTEM I BĘDĘ ZA,JEŚLI DALEJ BĘDĘ ZAP…Ć JAK BIAŁY NIEWOLNIK,TO CI CO SĄ Z UNIĄ NIECH SIĘ IDĄ J….BAĆ!!!

 11. Ich nigdy nie interesował los narodu polskiego tylko ich interesy.Więc nie mając dostępu do władzy robią co mogą,by wrócić do koryta,które im ucieka na zawsze.

 12. Czyżby się zapomniało jak za czasów komuny się zagranicą posiłkowało by z komuną walczyć? Po prawdę szło się do Radia Wolna Europa , czy do Głosu Amreyki, szukało sie wsparcia finansowego a i politycznego by świat o Polsce nie zapomniał, a w razie kłopotów tam sie też uciekało po wolność. Czy to wszyscy byli zdrajcy jak właśnie twierdziła komuna? Na dodatek to właśnie PIS nie tak dawno ze swoim Czarneckim na czele „błazeńsko” wszczynał awanturę w UE (czy jak prawacy uznają „donosił” na Polskę). Też się wybory nie podobały i larum był bo rydzykowe media mogą nie dostać koncesji itp. To oni pierwszy raz w historii nie poparli polskiego kandydata na wysokie stanowisko Unijne a który miał realne szanse by je zdobyć, no wiadomo Tusk nie jest z PISu. I o dziwo wygrał wbrew Polsce powodują masakrę wizerunkową PISowskiej Polski. Unia nie mogła pojąc takiej postawy bez precedensu, bo zawsze w takich sytuacjach kraje przestawały się kłócić i popierały swoich. Polska wniosła „nowe standardy”. Teraz nastała nowa komuna swojaków z pod znaku PIS. Rozwalają wszystko czego się tkną i obsadzają swojakami, Nie liczą się z nikim i niczym. I kto ma pomóc powstrzymać zarazę? Są standardy których polska jest obowiązana przestrzegać od wstąpienia do Unii, bo po to MUSIAŁA odpowiednio zmienić swoje prawo i nawet konstytucję by pasować do UE. NIE ODWROTNIE, to nie unia dopasowywała się do nas. Teraz robi się z tego kpiny. Unia działa powoli ale już została „wkurzona wpierw Węgrami którym wiele dotąd uchodziło na sucho w imię niezadrażniania sytuacji, teraz lawinę ruszyła Polska w swojej tępocie PISowców. TYlko że oni maja w d… UE byle rządzić jak najdłużej, później po nich choćby potop. A nawet bez wstępowania do organizacji społeczność międzynarodowa wymusza pewne standardy. Korea Północna nie jest w uniii czy nato a jednak zbieraz baty od świata za swoje postępowanie, To samo z Irakiem Iranem i wieloma innymi

  • Opo, nie chce Cię martwić, ale próba dyskusji z ludźmi, nie majacych pojęcia o świecie i kierujących się wyłącznie nienawiścią do wyimaginowanego wroga typu „Żyd”, „Komunista” lub „lewak” to niestety strata czasu. Obecna ekipa rządząca daje pole do popisu miernotom życiowym, którym się wydaje, ze mogą teraz dowalić tym, którzy za dzieciństwa byli lepsi w szkole a później lepiej dawali sobie radę w życiu, a których można uogólnić określeniem elity. Poniekąd przypomina to mechanizmy rewolucji październikowej a PiSowcow łatwo porównać do bolszewików. Tak jak ci wtedy, tak oni dziś rozkradają i rujnują kraj.

 13. Dzięki Bogu nareszcie ktoś zaczyna ratować Naszą Ojczyznę….nie wiem,czy jest ktoś w stanie poskładać ten burdel jakiego pisory narobili przez ostatnie dwa lata,ale jest to ostatni dzwonek,aby ocalić demokrację w tym kraju i ukrócić rospasłość i panoszenie się kleru….

 14. Jeszcze przyjdzie taki czas,że postawimy Jaruzelskiemu pomniki.A ci co tak ujadają i uważają ,że deszcz nie pada zostaną pozbawieni emerytury od RP.Gdyby wasz Gwiazda był przewodniczącym solidarności krew by się lała strumieniami a ci co piszą anonimowo nigdy by na świat nie przyszli.

 15. Popieram, tych pisuarow pod sąd. Kradną kasę która wypracowali poprzednicy łamią prawo nie chce tego rządu. Precz z nimi co popierają przemoc opłacają faszystów ONR.

 16. Jestem przekonany, że ścierwa z PO, N ,PSL wkrótce wyzdychają jak po trutce na wszy.
  Nie długo przyjdzie czas ,że będę szczał na ich groby..A Szwaby będą robić u nas za parobków… nahajem będę to bydło ćwiczył…

 17. Boją dupy I bardzo dobrze powinni złodzieji i zdrajców wsadzić do lochow pozbierać majątki i w przerwie jakiegoś wielkiego wydarzenia np meczu Polska Niemcy przeprosić wszystkich Polaków za zdradzieckie działania i że nie są patryjotami i pracowali dla obcego narodu

 18. # 11318
  Jako przypomnienie
  Oraz ostrzeżenie.
  Janwid.

  …Żolnierze…
  Kiedyś żolnierze śpiący się obudzą,
  I porządek Wiślanej zdrady zburzą.
  Zburzą Wiślane zniewolenie
  I narodu naszego bezmyśle zaufanie.
  Zaufanie tym co nad Wislą stali i ze strachu
  Przed bratnimi braćmi pozwalali na swoich
  Braci zabijanie i samolotów z pomocą nie lądowanie.

  Obecnie klamią krecą i kluczą pokazując niezbicie,
  Ż’e wiślanego strachu i poddaństwa nigdy nie porzucą.
  W zdarzeniu Smoleńskim dobitnie pokazali,
  Ż’e swoją Ojczyznę Polskę ponownie
  Na pastwę bratnich braci oddali.

  Autor, Janwid – Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.
  P.S.
  Pocza,tkiem tego przebudzenia jest odwaga
  Powiedzenia faktycznego stanu istnienia.
  Pani Marii Sokolowskiej żolnierze dziekują,
  Że powiedziała to co wiekszość
  Żolnierzy myśli i myślała.

  ===========
  # 1098€ab
  Niech barbarzyn’cy co zakatowali
  Żolnierza polskiego J.Popieluszke,
  Oraz żołnierza Stanisława Nadrowskiego
  O tym wiedza, że oszukani żolnierze
  Kiedyś się obudzą i porządek
  Wiślanej zdrady zburzą.
  Autor, Janwid – Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.

  # 1098
  …Samotne serce…

  Matko Księdza Jerzego
  Serce twoje złamano
  Gdy serce syna
  Skatowano.

  Przez tyle lat sama cierpialaś
  Utratę serca straconego
  Przez barbarzyńco’w
  Zatopionego.

  Teraz gdy
  Wasze serca
  Razem są zlączone
  Wypraszajcie łaskę
  U Pana Naszego
  By wzmocnilł w Polsce
  Przesłanie ducha świętego.

  Autor Janwid.Nov,19/2013
  Pamięci Pani Marianny Popieluszko
  matki barbarzyńsko zakatowanego
  Bl.Ks.Jerzego Popiełuszki
  P.S. 1, 2,

  1
  Niech barbarzyn’cy co katuja,
  Serca nasze oraz dają
  Rozkazy rodaków
  Zabijania o tym pamiętaja,
  Że serca matek rozrywają.

  2
  Niech barbarzyńcy co zakatowali
  Żolnierza polskiego J.Popieluszke,
  O tym wiedza, że oszukani żolnierze
  Kiedyś się obudzą i porządek
  Wiślanej zdrady zburza,.

  —–
  …Żolnierze…

  Kiedyś żolnierze śpiący się obudzą,
  I porządek Wiślanej zdrady zburzą.
  Zburzą Wiślane zniewolenie
  I narodu naszego bezmyśle zaufanie.
  Zaufanie tym co nad Wislą stali i ze strachu
  Przed bratnimi braćmi pozwalali na swoich
  Braci zabijanie i samolotów z pomocą nie lądowanie.

  Obecnie klamią krecą i kluczą pokazując niezbicie,
  Ż’e wiślanego strachu i poddaństwa nigdy nie porzucą.
  W zdarzeniu Smoleńskim dobitnie pokazali,
  Ż’e swoją Ojczyznę Polskę ponownie
  Na pastwę bratnich braci oddali.

  Autor, Janwid – Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.
  P.S.
  Pocza,tkiem tego przebudzenia jest odwaga
  Powiedzenia faktycznego stanu istnienia.
  Pani Marii Sokolowskiej żolnierze dziekują,
  Że powiedziała to co wiekszość
  Żolnierzy myśli i myślała.
  —–
  …Naboje…

  Krzysztofie Kamilu Baczyński
  Kula snajperska Ciebie pokonała
  Lecz nie zdoła pokonać naboje
  Wielostopniowo wierszowane
  Z kolejnego wymiaru słane.

  Słane w celu podniesienia ducha
  Tym co go stracili gdy kłamstwom uwierzyli.

  Kłamstwom katyńskim, wiślanym, smoleńskim
  Uwierzyli tylko dlatego bo zostali ostrzelani.
  Nową metodą psychologicznego snajpera,
  Który nie do ciala lecz do duszy strzela.

  Twoje wiersze Kamilu nam pozostawione
  Chronią nas przed snajperami nowymi
  Dając pewność niezawodnej zasłony
  Którą żaden nabój nigdy nie odsłoni.

  Autor Janwid. Aug.04/2014
  —–
  ..Inka…

  Danuto Siedzikówna
  Jako Inka nam znana,
  Która do życia swego końca
  Jak trzeba się zachowałaś.

  Zachowałaś jak trzeba
  Nie bojąc się oddać życia
  W obronie danego przyrzeczenia
  Ojczyzny przed zdrajcami, bronienia.

  Po czasie oczekiwania na zdrajców
  Zaprowadź ich do tego co kontroluje
  Wiatr gdy kartkami przewraca licząc,
  Że niewiernych na wiernych nawraca.

  Twoje życie na ziemi strzałem przerwali
  Lecz nie do końca przepowiadanego
  Cześć duchowa z nami pozostała
  Wydając owocuje Twego patriotyzmu
  Zdolnego bronić się przed snajperami
  Co strzelają psychologicznymi nabojami.

  Autor Janwid.October.14/2014
  Napisane przez
  Jana Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.47Szps’
  w celu obudzenia żolnierzy polskich
  z psychologicznego uśpienia.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=203442587217970&set=a.115123082716588&type=3&theater

  ///

 19. Komentarze, różne, każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów, mysle,że już niebawem forum skończy ujadac,ruskie wszystkim zamkną usta to lata wewnętrznych waśni, doprowadziły do tego,że kłócimy się między sobą sąsiadom to pasuje,zasada czym gorzej tym lepiej obowiązuje nadal,jesteśmy krajem zasobnym i bogatym,ale zarazem słabym politycznie tylko czekać na kolejny pakt Niemcy – Rosja przeciwko słabej, osamotnionej polsce.polska do dobry kąsek dla sąsiadów. Piszcie, piszcie

 20. ANONIM!!! Czyje to słowa ,, na 500+ , na obniżenie wieku emerytalnego,na obniżenie podatku pieniędzy poprostu nie ma i nie będzie” Dlaczego Polskie linie lotnicze LOT z roku na rok miały większe zadłużenie podczas władzy PO??!! Bo młody Tusk chciał je wykupić buraku.Ile milionów do przodu LOT był w pół roku po objęciu rządów przez PiS??!! Znalazły się pieniądze na 500+, na zmniejszenie wieku emerytalnego, na leki dla emerytów itd!! Więc złodzieju nie pier…dol głupot bo jesteś zawieszony psychicznie albo nie potrafisz wałków teraz kręcić jak POpaprańcy dlatego Cię to w oczy kole!!!

 21. Powtórka z historii???? Targowica lizała buty Carycy Katarzyny finał rozbiory polski.
  Dzisiaj liżą buty Merkel finał Traktat Lizboński podpisany przez Lecha Kaczyńskiego utrata suwerenność.
  Bruksela wykrzykuje, prawa UE są ponad prawami krajowymi Polski. Wczoraj wielka euforia, sejm przyjął ustawę o energetyce , wieczorem podpisze senat, nie będzie podwyżek za energię. Krótka nostalgia, chyba że unia się sprzeciwi.

 22. Utylizacja , jedyne co można zrobić to jak najszybsze utylizowane tych ludzi śmieci , oni nigdy nie przejdą na dobrą droge

 23. Człowieku ! Czy jesteś polakiem czy zdrajcą narodu,nie rozumiesz polityki to nie zabieraj głosu,okradziono wszystko co było narodu polskiego sprzedano i pozbawili ludzi pracy,a biedota musiała szukać pracy za granicami swojej ojczyzny.Teraz ta biedota jest proszona o powród do swoich pieleszy aby zobaczyć jak zyć moźna teraz

 24. Będzie się działo jak PiSdzielce zostaną odsunięte od władzy, skończy się koryto+ zacznie się rozliczanie i do pierdla ze wszystkimi łamaczami prawa: Jarki, Dudy, Szydła… do pudła!

 25. A ja widzę jednego trolla pisowskiego pod wieloma pseudonimami, który pisze, co mu kapnie z ryja na paluchy. Tylko troll nie zdaje sobie sprawy, że jest zdrajcą, kłamcą i tylko trollikiem bez honoru, który niby popiera pis, ale nie ma pojęcia dlaczego.

 26. Co za stado DEBILI czyta i popiera te wypociny domorosłego znawcę polaków i patriotyzmu??? To chyba WYZNAWCY debilizmu pisowskiego i antypolskich FASZYSTÓW z ONR.

 27. oni wszyscy Ci co sie podpisali dawno powinni byc w celach na cale dekady. wiec ten pis nic nie czyni by takich ludzi zamknac. to taka wojenka a oni wszyscy sa na wolnosci. Dobra zmiana no wlasnie kolejne lata od 30 lat do ograbienia polski. Lepiej tu bedzie chyba po ponownym wielkim wybuchu. tutaj juz nic dobrego nas nie czeka!!!

 28. to bardzo niebezpieczni osobnicy.., naprawdę, boję się ich.., chronić Pana Kaczyńskiego i jak najszybciej pozbyć się tych plugawych, lewackich skurwysynów..

 29. wszyscy politycy robią z Was idiotów / Kradną Ci i kradli tamci. a my na nich tyramy zamiast rozpędzić w pis du. Specjalnie skłócają Naród co widać w komentarzach .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ