Dorota Kania wygrała proces z Markiem Dochnalem!

MP Dorota Kania
Pomówienie Doroty Kani przez Marka Dochnala skutkowało latami znieważania, utratą pracy, ostracyzmem, który wykraczał poza kręgi dziennikarskie i oznaczało śmierć cywilną. Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Dochnalowi przeprosić redaktor naczelną Telewizji Republika w stacjach telewizyjnych. Warto walczyć do końca!
Marek Dochnal pomówił Dorotę Kanię o powoływanie się na wpływy i płatną protekcję. Po wystąpieniu lobbysty w telewizji TVN w lutym 2008 roku w programie „Teraz My” Sekielskiego i Morozowskiego, Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła śledztwo i oskarżyła dziennikarkę o płatną protekcję. Prokurator Beata Kozicka, która skierowała do sądu akt oskarżenia dwa dni przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 r. w sierpniu z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrała nominacje na sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

 

Dorota Kania została została prawomocnie uniewinniona w 2016 roku i po tej decyzji został wznowiony proces cywilny przeciwko Markowi Dochnalowi. Teraz sąd uznał, że lobbysta pomówił dziennikarkę i nakazał przeprosiny w mediach.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ