Andruszkiewicz w geście dobrej woli wobec opozycji: Można zakupić leki ziołowe w aptece, to naprawdę pomaga

fot. youtube.com

Gośćmi red. Adriana Stankowskiego w popołudniowym programie Telewizji Republika byli poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Borowiak oraz poseł Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz. – Nawet dziś nie jestem w stanie zapamiętać jak się nazywają. Być może tak się siebie wstydzą, że celowo ogłosili swoje utworzenie w przededniu Mundialu – rozgryzł poseł WiS działania władz Liberalno-Społecznych.

– Obowiązuje nas dyrektywa RODO, stąd taki sposób procedowania tej ustawy. Opozycja po raz kolejny bije polityczną pianę, wykrzykując, że dojdzie do wielu zakłamań – rozpoczęła Borowiak.

– Wiele osób, także z prawej strony, mówi, że to błąd. Głosowałem na nowelizacją tej ustawy, wierzę w polski parlament. Mamy wiele miejscowości, gdzie rządzą duże układy – wyraził swe wątpliwości Andruszkiewicz.

Koło-trójkąt przełomem w polskiej polityce?

– Czekaliśmy z dozą ciekawości jakie będą dalsze losy Ryszarda Petru. Widać, że Nowoczesna się kurczy. W mojej opinii, to partia jednego sezonu. Ci, którzy zostali w Nowoczesnej, są podzieleni. Pytanie czy koło-trójkąt będzie wyciągało posłów z Nowoczesnej? Nie znamy ich planów, nie wiemy, jaki mają pomysł na Polskę. Poza największą liczbą wniosków na przerwę, nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Moim zdaniem nie wniesie to niczego nowego do polskiej polityki, tym bardziej do Sejmu – jednoznacznie skrytykowała nową inicjatywę poseł Borowiak.

– Dla mnie to dziurawa tratwa z tonącego Titanica. Nie wiem co Petru może zaproponować. Dla mnie jest on skompromitowany, powinien odejść. Polska polityka potrzebuje poważnych ludzi. Nawet dziś nie jestem w stanie zapamiętać jak się nazywają. Być może tak się siebie wstydzą, że celowo ogłosili swoje utworzenie w przededniu Mundialu – przekornie sugerował Andruszkiewicz.

– Współczuje tym ludziom z opozycji totalnej. Jest piękna pogoda, wszyscy chcą kibicować Polsce na Mundialu, jednak budzą się w przekonaniu, że mieszkają w dyktaturze. To chyba przyczynek do tego, aby się zbadać. Można zakupić leki ziołowe w aptece, to naprawdę pomaga. Zachowują się jak małpy w cyrku. Padło ostatnio, że opozycja totalna zachowuje się jak dzieci. Zaoponowałem żeby ich nie obrażać – rozszerzył swoją wypowiedź o opozycję totalną.

Komisja ds. podatku VAT – zarzuty opozycji na miejscu?

– Robimy wszystko aby była różnica. Jeśli chodzi o komisję ds. podatku VAT, przedstawiciele opozycji krzyczeli, aby wydłużyć okres analiz. Postrzegam to jako próbę rozmycia odpowiedzialności. To ich okres powinien być zbadany przede wszystkim – tłumaczyła poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Rozgonienie mafii VAT-owskich to wielki sukces polskiego premiera. Pieniądze były wyprowadzane przez świat mafii, jednak nie wykluczałbym, że znaczna ich część trafiała do kieszeni polityków. W niektórych miejscach wciąż mamy tekturowe urzędy. Wszystko to wymaga pracy więc konieczna jest kolejna kadencja sprawiedliwych rządów – podsumował poseł Andruszkiewicz.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ