Lubin: Jechała po wnuczka na basen, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu

fot. youtube.com / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Lubina zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem osobowym mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczyła się, że musiała wsiąść do pojazdu, bo miała odebrać wnuczka z basenu. Na szczęście kierowca, który jechał za nią, widząc jej dziwne zachowanie na drodze poinformował o całej sytuacji oficera dyżurnego. Funkcjonariusze udaremnili kobiecie dalszą jazdę i odebrali jej prawo jazdy.

Dyżurny lubińskiej policji został poinformowany o kierującej pojazdem osobowym, poruszającej się od strony Krzeczyna w kierunku Lubina, wykonującej dziwne manewry na drodze, co mogło świadczyć o tym, że prowadzi ona auto znajdując się pod wpływem alkoholu. Chwilę później samochód został zatrzymany przez patrol z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy powiatowej.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 46- letnia mieszkanka powiatu lubińskiego, która była tak pijana, że nie była w stanie o własnych nogach wysiąść z pojazdu. Po przebadaniu przez policjantów okazało się, że ma 3,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że będąc w takim stanie zamierzała jeszcze odebrać wnuczka z basenu.

Na szczęście dzięki prawidłowej reakcji innych kierowców i szybkiej interwencji funkcjonariuszy, dalsza podróż nieodpowiedzialnej kobiety została udaremniona. Policjanci zatrzymali 46 – latce prawo jazdy, a o dalszym jej losie zdecyduje teraz sąd.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ