Prezydent Andrzej Duda odwiedził Strzelin


18 czerwca Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Strzelin na Dolnym Śląsku. Do Strzelina przybył około godziny 16 w towarzystwie Ministra Adama Kwiatkowskiego i wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka. O 17 na Rynku rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami.

Andrzej Duda został przywitany przez Strzelińskich samorządowców. W swym przemówieniu Prezydent podkreślił historyczna role Śląska i Strzelina w dziejach Polski. Mieszkańcy zostali również zaproszeni do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Duża cześć wystąpienia zajęła kwestia referendum konstytucyjnego, którego Prezydent jest inicjatorem. Referendum planowane jest na 10-11 listopada, a pojawić ma się na nim około 10 pytań dotyczących zmian w konstytucji. Spotkanie było również okazja do podsumowania obietnic Andrzeja Dudy z 2015 roku. Obniżenie wieku emerytalnego, Program 500+, Podwyższenie minimalnego wynagrodzenia; to tylko niektóre z zrealizowanych obietnic z kampanii.

Po spotkaniu z mieszkańcami Głowa państwa udała się do Starostwa na rozmowy z samorządowcami i parlamentarzystami. Była to pierwsza wizyta Prezydenta RP w Strzelinie.