Polkowice: Policjanci zatrzymali złodzieja i pasera butli gazowych oraz pił spalinowych

policja.jpg

Policjanci z Komendy Powiatowej w Polkowicach ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież czterech butli z gazem oraz dwóch pił spalinowych. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą dotarli też do pasera. Funkcjonariuszom udało się już odzyskać cześć ze skradzionych przedmiotów.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego polkowickiej komendy w wyniku podjętych działań zatrzymali 24-letniego mieszkańca Przemkowa podejrzanego o włamanie do szafki znajdującej się na jednej z posesji oraz kradzież znajdujących się w niej czterech butli z gazem propan-butan. Policjanci udowodnili mężczyźnie również kradzież dwóch pił spalinowych, do której doszło w tej samej miejscowości.

Dalsze czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia danych osoby, która zapłaciła za część ze skradzionych przedmiotów. Podejrzanym okazał się w tym przypadku 28-letni mieszkaniec Przemkowa. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa.

Funkcjonariusze odzyskali już dwie ze skradzionych butli z gazem oraz jedną z pił spalinowych. Łącznie starty w tej sprawie oszacowano na ponad 2 tysiące złotych.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba dopuszczająca się paserstwa musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP w Polkowicach

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ