Szwagier króla Hiszpanii trafił do więzienia!

Szwagier króla Hiszpanii – Iñaki Urdangarin – stawił się do więzienia, w którym rozpoczął odbywanie kary prawie sześciu lat pozbawienia wolności za sprzeniewierzenie funduszy publicznych. To pierwszy raz w nowoczesnej historii Hiszpanii, kiedy do więzienia trafiła osoba z tak bliskiej rodziny monarchy.

O godz. 7.30 w poniedziałek do bram więzienia dla kobiet Brieva w Ávila przybył szwagier króla Hiszpanii Filipa VI – Iñaki Urdangarin, skazany na pięć lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za przywłaszczenie mienia publicznego. Mimo że więzienie jest przeznaczone dla kobiet, w budynku wydzielono specjalny obszar, w którym w przeszłości karę odbywali już znani więźniowie mężczyźni. Adwokat skazanego poinformował, że w więzieniu Brieva Urdangarin będzie miał zapewniony spokój i prywatność, ponieważ nie będzie musiał dzielić celi ze współwięźniami. Dodatkowo do dyspozycji będzie miał patio oraz siłownię.

W zakładzie penitencjarnym były książę Palmy spędzi przynajmniej pierwsze 17 miesięcy wyroku. O przystąpieniu 50-latka do odbycia zasądzonej kary ostatecznie zdecydował w ubiegły wtorek hiszpański Sąd Najwyższy.

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ