Szef brytyjskiego MSZ z uznaniem o budowie CPK: Gratuluję polskiemu rządowi tej wizji

fot. youtube.com
W czwartek doszło do VI spotkania polsko-brytyjskiej kwadrygi w podwarszawskim Helenowie. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się ze swoimi brytyjskimi odpowiednikami Borisem Johnsonem i Gavinem Williamsonem.

Boris Johnson przypomniał o współpracy polskich oraz brytyjskich żołnierzy w czasie II wojny światowej. Podkreślił, że dziś może powiedzieć „z dumą”, że brytyjscy żołnierze są w Polsce i „pomagają strzec” wschodniej flanki NATO.  Zaznaczył, że ogromne znaczenie ma wymiana handlowa pomiędzy oboma krajami.

Szef brytyjskiej dyplomacji odniósł się także do projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Poinformował, że w czwartek rano wziął udział w spotkaniu polskich i brytyjskich biznesmenów poświęconym tej koncepcji.

– Gratuluję tobie, Jacku, i twojemu rządowi tej wizji – zwrócił się do szefa polskiego MSZ.

– Wielka Brytania i Polska mówią jednym głosem, idziemy ramię w ramię – podkreślił.

– Sto lat po narodzeniu współczesnego polskiego narodu widzimy naród, który jest niezależny i dumny. Polska to kraj, który tak wiele razy stał solidarnie ramię w ramię z Wielką Brytanią – powiedział minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson.

– Dzięki odwadze i zaangażowaniu tak wielu Polaków udało się uratować niebo Wielkiej Brytanii, obronić się przed Niemcami – podkreślił.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ