Uderzyła 73-latkę i zabrała jej rentę

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Za rozbój na starszej kobiecie odpowie młoda mieszkanka powiatu kamiennogórskiego zatrzymana przez policjantów z Boguszowa Gorc. O jej losie zadecyduje teraz sąd. Podejrzanej grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie Boguszowa Gorc. 73-letnią kobietę odwiedziła znajoma. W tym samym czasie do starszej pani przyszedł listonosz, który doręczył jej rentę. Młoda znajoma kobiety wyszła po wizycie listonosza z jej mieszkania, by po chwili wrócić i zaatakować seniorkę. Uderzyła ją w twarz, przewróciła na podłogę i z kieszeni fartucha zabrała przyniesione przez listonosza pieniądze. Pokrzywdzona doznała powierzchownego urazu głowy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach natychmiast po zgłoszeniu podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawczyni rozboju. Na drugi dzień po zdarzeniu mundurowi ustalili, gdzie 31-latka przebywa. Kobieta została zatrzymana. Była nietrzeźwa i trafiła do policyjnego aresztu.

Podejrzana usłyszała zarzut rozboju.  Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ