Goście z Gruzji w tańcu ze szpadami

MP Gruziński zespól, Dyrektor Ministerstwa Kultury, choreograf i tłumacz

Od wczoraj Wrocław gości wiele zespołów z europejskich miast. Jutro i pojutrze zobaczymy niezwykłych ludzi, ich kultury i zwyczaje, a to wszystko w ramach 11. Festiwalu Kalejdoskop Kultur.

Stolica Dolnego Śląska zaprosiła profesjonalne i amatorskie zespoły prezentujące kulturę łemkowską, tatarską, romską, karaimską i niemiecką. Specjalnymi gośćmi będą barwne grupy taneczne z Gruzji i Ukrainy.

Dzisiaj rozmawialiśmy z Téa Czanturiszwili z Ministerstwa Kultury Adjaria, Georgia w Gruzji, która razem z gruzińską młodzieżą zachwyca się polską gościnnością i kuchnią.

Przyjechaliśmy wczoraj i będziemy tutaj do 26 czerwca. Bardzo cieszymy sie, że nasze departamenty kultury mają ze sobą kontakt. Jesteśmy wdzięczni polskiej stronie za zaproszenie, za fajne hotele i bardzo dobre jedzenie. Pierogi były pyszne i gulasz z dużą ilością smacznego mięsa. Wszystko jest takie dobre. Jesteśmy zachwyceni atmosferą oraz przyjaźnią z którą spotykamy się na każdym kroku.

Jedno co nas zmartwiło, to spadek temperatury, w Batumi jest 34ᵒC ale będzie gorąco jak zatańczymy.

Od wielu lat uczestniczymy w różnych projektach. Teraz przyjechaliśmy, żeby dać koncert. Przy akompaniamencie bębnów wykonamy tradycyjne pieśni i tańce gruzińskie.

Razem ze wszystkimi uczestnikami Kalejdoskopu Kultur będziemy uczestniczyli w paradzie na Ostrowie Tumskim.

Tancerze pokażą różne figury taneczne, m.in. taniec ze szpadami – który jest tradycyjnym tańcem gruzińskim „Farikaoba”, do tego piękne kostiumy dopełnią widowiskowy pokaz tegorocznego festiwalu.

Szczegóły festiwalu na http://kalejdoskopkultur.pl/?page_id=2969

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ