Zatrzymana 74-latka podejrzana o kradzież biżuterii o wartości 7 tysięcy złotych

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 74-latkę, podejrzaną o kradzież 2 złotych łańcuszków o wartości około 7 tysięcy złotych. Kobieta wykorzystując nieuwagę właściciela mieszkania weszła do jego wnętrza, skąd ukradła biżuterię, po czym spłoszona  przez innego domownika oddaliła się. Biżuteria została odzyskana, a o dalszym losie 74-latki zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kradzieży biżuterii w jednym z mieszkań w miejscowości Wilków. Przybyły na miejsce patrol ustalił, że 74-letnia kobieta weszła do zamkniętego mieszkania, skąd ukradła 2 złote łańcuszki o łącznej wartości około 7 tysięcy złotych.

Kobieta bez większych problemów dostała się do mieszkania. Znalazła ukryty przy drzwiach wejściowych klucz, po czym wykorzystując nieobecność właściciela weszła do jego wnętrza. Została spłoszona przez innego domownika. Zaalarmowany pokrzywdzony zauważył 74-latkę kiedy ta oddalała się już z jego posesji. Uniemożliwił jej ucieczkę, a o zdarzeniu poinformował złotoryjską policję. Biżuteria została odzyskana i zwrócona właścicielowi a mieszkanka Kamiennej Góry przewieziona do policyjnego aresztu.

O jej dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi jej do 10 lat więzienia.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ