Policjanci zlikwidowali plantację marihuany – zabezpieczyli narkotyki oraz profesjonalny sprzęt służący do uprawy

policja fala 2.jpg

Legniccy policjanci na terenie jednej z posesji ujawnili profesjonalną plantację marihuany. Z zabezpieczonych w tej sprawie krzewów konopi można by było uzyskać blisko 600 handlowych porcji narkotyku. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o prowadzenie nielegalnego procederu mężczyznę, który usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny odpowie on teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zatrzymania 32-letniego mieszkańca podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Z uzyskanych wcześniej przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mężczyzna na terenie posesji oraz w mieszkaniu prowadzi profesjonalną uprawę marihuany. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli rośliny konopi indyjskich wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do uprawy. Ponadto, w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili zawiniątka z suszem marihuany. Przeprowadzone przez policjantów badanie narkotestem potwierdziło, że rośliny i susz wykazują właściwości marihuany. Z zabezpieczonej przez policjantów ilości narkotyków można byłoby uzyskać ponad 600 dilerskich działek.

Mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 32-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za uprawę i posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ