Ten sondaż pokazuje jedno: Polacy nie ufają opozycji, ufają rządzącym!


W czerwcu na czele rankingu zaufania stanął Andrzej Duda, któremu ufa 69 proc. badanych – wynika z sondażu CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc.; na trzecim miejscu jest Paweł Kukiz (52 proc.). Z największą nieufnością (47 proc.) spotyka się lider PO Grzegorz Schetyna. To pokazuje, że opozycja totalna czyli PO-Nowoczesna- i coś tam jeszcze w Polsce nie ma żadnego kredytu zaufania.
Prezydentowi nie ufa 20 proc. ankietowanych. Podobny poziom nieufności ankietowani deklarują w stosunku do premiera (21 proc.) i lidera Kukiz’15 (20 proc.).

Według CBOS niewiele mniejszym zaufaniem cieszą się przedstawiciele rządu: wicepremier Beata Szydło (ufa jej 48 proc. badanych, nie ufa – 35 proc.) oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (45 proc. deklaracji zaufania, 34 proc. nieufności).

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, w ostatnich miesiącach właściwie nieobecny w życiu publicznym, zdobył zaufanie 41 proc. respondentów.

Nieco mniejszy odsetek badanych – po 38 proc. – deklaruje zaufanie do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej (21 proc. deklaruje wobec niej nieufność) oraz szefa MON Mariusza Błaszczaka (przy 26 proc. deklaracji nieufności).

Na czele rankingu nieufności znalazł się lider PO Grzegorz Schetyna, któremu nie ufa 47 proc. respondentów (20 proc. zaufania)

To koniec polskiej opozycji totalnej!

Źródło: cbos.gov.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ