Uderzenie dolnośląskich policjantów w przestępczość handlu ludźmi


Ponad 60 dolnośląskich policjantów, w tym antyterroryści, wzięło udział w szeroko zakrojonej akcji związanej ze zwalczaniem przestępczości handlu ludźmi. Podczas dynamicznych działań w kilku miejscach na terenie Wrocławia zatrzymane zostały 4 osoby. Wszystkie osoby już usłyszały zarzuty, a za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 2 z nich sąd już zdecydował o tymczasowym areszcie.

Dolnośląscy funkcjonariusze przeprowadzili działania wymierzone w przestępczość związaną z handlem ludźmi. Policyjna akcja była precyzyjnie zaplanowana. W szeroko zakrojonych działaniach wzięło udział ponad 60 policjantów z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego, zwalczającego  cyberprzestępczość z KWP we Wrocławiu oraz funkcjonariusze z KMP we Wrocławiu. Funkcjonariusze wspierani byli przez policyjnych antyterrorystów z Wrocławia. Dynamiczne działania przeprowadzone zostały jednocześnie w kilku miejscach na terenie miasta, tak aby zatrzymać wszystkie osoby podejrzane o przestępczy proceder.

W wyniku  realizacji sprawy w ręce funkcjonariuszy wpadły 4 osoby. Wśród zatrzymanych mieszkańców Wrocławia są dwie kobiety w wieku 32 i 54 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 34 i 56 lat. Osoby te podejrzane są o ułatwianie prostytucji, czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby oraz pranie „brudnych pieniędzy”. Zatrzymania to efekt prowadzonego od dłuższego czasu rozpracowania związanego z przestępczością handlu ludźmi.  Wszystkie czynności w tej sprawie policjanci wykonywali pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

W trakcie przeszukania mieszkań i pojazdów należących do zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli pieniądze w kwocie 18 tysięcy złotych, trzy pojazdy marki vw, ford oraz opel o wartości rynkowej 150 tysięcy złotych, marihuanę oraz 20 telefonów komórkowych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli liczne dokumenty, pendrive, laptopy i inne przedmioty świadczące o prowadzeniu agencji towarzyskiej – tzw. „domówki”. Podczas przeszukania policjanci wspierani byli przez funkcjonariusza służby więziennej wraz z psem do wykrywania narkotyków. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. Osoby usłyszały w zależności od ich udziału w przestępstwach zarzuty związane z handlem ludźmi, czerpaniem korzyści z cudzego nierządu oraz praniem „brudnych pieniędzy”. Wobec 2 zatrzymanych osób sąd już zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ