Bezpartyjni Samorządowy, nowy klub w sejmiku dolnośląskim

MP

Dzisiaj oficjalnie został ogłoszony nowy klub w sejmiku wojewódzkim “Bezpartyjni Samorządowcy”. To klub złożony z 13 osób a reprezentują go radni związani z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, z Dolnośląskim Ruchem Samorządowym i radni bezpartyjni. To projekt samorządowy na szczeblu wojewódzkim i na szczeblu krajowym. We Wrocławiu połączyli się aby wygrać wybory. Szefem Bezpartyjnych Samorządowców został Czesław Kręcichost.

Nigdy nie należałem do żadnej partii i uważam, że bezpartyjny też może być dobrym samorządowcem, mówi Radny Kręcichwost

Przyjmując propozycję kierowałem się wiarą, że w opozycji potrafimy się zjednoczyć, poza tym była jednogłośna aprobata koleżanek i kolegów wyrażona w glosowaniu, i to był dla mnie element decydujący w przyjęciu propozycji przewodniczenia Klubowi.

Powinniśmy kierować się pokorą i szacunkiem do ludzi, zwłaszcza do słabszych. Inaczej, nigdy się nie dogadamy

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie kandydatem Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Wrocławia. Rozmowy trwają i nie są łatwe, mówi Marszałek Cezary Przybylski.

Każdy kompromis wymaga rezygnacji z czegoś. Możemy osiągnąć znacznie więcej, jeżeli pójdziemy jedną listą. Kandydatem DRS jest Jerzy Michalak, wszystkie warianty są możliwe. Rozstrzygnięcia powinny nastąpić do połowy lipca i to jest presja czasu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ