Wrocław: Graniczna została połączona z Rakietową

fot. zdjęcie ilustracyjne

Nowy łącznik między ulicą Graniczną i Rakietową już otwarty. Ułatwi przejazdy na zachodzie Wrocławia.

Łącznik drogowy między tymi ulicami, był formalnie drugim etap budowy drogi, która powstała w ostatnich latach przy firmie Pro Logis. Jednak dopiero teraz trasa jest kompletna i pozwoli dojechać od strony Muchoboru Wielkiego do AOW, czy lotniska z pominięciem ulicy Mińskiej.

– To ważne ponieważ nowy trakt, poza obsługą transportową firm zlokalizowanych wokół nieg, będzie dzięki temu miał o wiele szerszą funkcję – od Muchoboru Wielkiego, z pominięciem Mińskiej, będzie można poprzez ulicę Graniczną dojechać do węzła AOW, bądź też do lotniska, czy nawet dalej. Za pośrednictwem obwodnicy Leśnicy można dotrzeć nawet do wylotu na Legnicę (DK 94) czy też do ul. Kosmonautów w okolice nowego szpitala Wojewódzkiego – tłumaczy Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

W tamtym rejonie miasta trwają też ciągle prace przy rozbudowie ronda na ul. Granicznej. Prace polegają głównie na poszerzeniu samego ronda oraz budowie by-passów, czyli prawoskrętów umożliwiających przejazd bez wjeżdżania na rondo. Dotyczy to pasów dla 2 kierunków: od lotniska do autostrady i od autostrady do centrum. W ramach prac zostanie wykonane również poszerzenie wlotów. Roboty wiążą się także z przebudową odwodnienia, sieci podziemnych i chodników. Rondo dzięki temu zwiększy swoją przepustowość i wzrośnie na nim bezpieczeństwo. Prace mają zakończyć się do końca lipca.

źródło: wroclaw.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ