Żeby ukraść elektronarzędzia weszli na wysokość 35 metrów

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi używanych przy remoncie wieży kościelnej. Sprawcy weszli na wysokość 35 metrów i zabrali stamtąd wartościowe przedmioty. Funkcjonariusze odzyskali już część zrabowanego mienia. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z bolesławieckiej komendy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat podejrzanych o kradzież.

W ostatnich dniach czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał informację, że zostały skradzione elektronarzędzia używane do prac remontowych wieży kościelnej. Jak ustalili funkcjonariusze, złodzieje najpierw dostali się na pierwszą kondygnację rusztowania, a następnie weszli na wysokość 35 metrów i zabrali stamtąd cenne rzeczy.

Policjanci na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali dwóch mieszkańców Bolesławca. Jeden z podejrzanych został zatrzymany, kiedy szedł sprzedać swoją część zrabowanego mienia. Po zatrzymaniu drugiego policjanci ustalili, gdzie mężczyzna schował przedmioty pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, która zostanie zwrócone właścicielowi. Obecnie trwają czynności związane z odzyskaniem pozostałych elektronarzędzi.

Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ