Prezes Kaczyński potwierdza kandydaturę Andrzeja Dudy. „To jest nasz prezydent”

materiały prasowe
 Kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie Andrzej Duda – stwierdził w wywiadzie dla „Sieci” prezes Jarosław Kaczyński. Zastrzegł jednocześnie, że decyzja w tej sprawie będzie oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii.
– Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii – powiedział Kaczyński w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Sieci”.

W wywiadzie dopytano również o potencjalnie starcie kandydata Prawa i Sprawiedliwości z obecnym szefem Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem. – Donald Tusk lubi działać w sytuacji, gdy ma wysoki poziom pewności wygranej. W tej chwili nie ma tej pewności. Sądzę więc, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie będzie kandydował – odparł prezes PiS.

Słowa Jarosława Kaczyńskiego o kandydaturze Andrzeja Dudy skomentował, na antenie Polskiego Radia 24, euruoposeł PiS Ryszard Czarnecki. – To jest dość oczywiste. To jest nasz prezydent. Czasami mamy różne zdania, ale na tym polega demokracja. Andrzej Duda jest człowiekiem bardzo aktywnym, nie tylko jeździ po Polsce i spotyka się z mieszkańcami różnych miejscowości, co nie było zaletą poprzednika – delikatnie mówiąc – mówił polityk.

Źródło: Sieci, Polskie Radio 24, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ