9.9 C
Wrocław
Tak Gersdorf nie podsumował jeszcze nikt. “Jest sędzią w stanie spoczynku, ale...

Tak Gersdorf nie podsumował jeszcze nikt. “Jest sędzią w stanie spoczynku, ale donosicielką w stanie aktywnym”

– Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku, ale donosicielką w stanie aktywnym. Taka tradycja sięga średniowiecza, błagali wtedy także Niemcy o posiłki zbrojne, “żeby było, tak jak było”. Reforma sądownictwa jest zgodna z wolą Polaków. Cały czas patrzymy na tych sędziów, którzy biegają na demonstracje KOD. Reforma to wewnętrzna sprawa Polski, jeśli Niemcy mówią, że “biorą odpowiedzialność za Polskę”, to ja to znam – także Prusy brały odpowiedzialność za Polskę i były rozbiory – ocenił w programie “Woronicza 17” Ryszard Czarnecki.

Sędziowie nie mają wojska. Sędzia zawsze przegra z władzą. Będę I prezesem na uchodźstwie – obwieściła w piątek na konferencji prasowej w Karlsruhe sędzia Małgorzata Gersdorf.

Temat ten został poruszony przez gości Michała Rachonia w programie “Woronicza 17”.

Chcę jasno powiedzieć, że moim zdaniem, kadencja pani Gersdorf trwa do 2020 roku. Mówiłem też o tym, że wiele wypowiedzi prezes Gersdorf jest nie do końca szczęśliwych. Mówiła m.in. o tym, że niektórzy sędziowie TK są “dublerami”, ale w takim razie dlaczego udała się na ich zaprzysiężenie? Uważam też, że porozumiała się z Kancelarią Prezydenta w kwestii swojego urlopu. Pewne słowa i postawy pani Gersdorf są nieszczęśliwe, niefortunne – ocenił senator niezrzeszony, Jan Filip Libiecki.

Minister Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego premiera wskazał, że “pamięta czasy, kiedy powstawała Solidarność i Jaruzelski prosił o interwencję Rosję”.

Dziś Gersdorf, jak Jaruzelski, prosi o interwencję w polskie sprawy. To skandal, wyjątkowo obrzydliwe zachowanie. (…) Sędziowie kradną, oszukują, mają obrzydliwą przeszłość, takich ludzi trzeba odesłać w stan spoczynku. Gersdorf na dodatek jeździ do Niemców – wiemy, jak pochylali się nad polskim losem – przychodzili z czołgami i komorami gazowymi, w ’39 roku mówili o tym, że w Polsce jest faszyzm i trzeba z tym zrobić porządek. Zachowania Gersdorf są niegodne – dodał.

Piotr Ikonowicz przyznał, że martwi go to, bo to zabawa państwem.

Gersdorf zachowuje się jak aktor po stronie opozycji. (…) Zło już się stało – coraz mniej wniosków składa się do TK, bo uważa się, że jest on upartyjniony. Ktoś mówił, że wymiar sprawiedliwości sam się naprawi – nie naprawił się – sędziowie chodzą na demonstracje KOD, zostali upolitycznieni – mówił.

Eurodeputowany PiS, Ryszard Czarnecki powiedział, że “Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku, ale donosicielką w stanie aktywnym”.

Taka tradycja sięga średniowiecza, błagali wtedy także Niemcy o posiłki zbrojne, “żeby było, tak jak było”. Reforma sądownictwa jest zgodna z wolą Polaków. Cały czas patrzymy na tych sędziów, którzy biegają na demonstracje KOD. Reforma to wewnętrzna sprawa Polski, jeśli Niemcy mówią, że “biorą odpowiedzialność za Polskę”, to ja to znam – także Prusy brały odpowiedzialność za Polskę i były rozbiory – wskazał.

Zróbmy prawdziwą reformę, sprawmy, by obywatele mieli faktyczny wpływ na sędziów – stwierdził Piotr Apel, poseł ugrupowania Kukiz’15.

Adam Andruszkiewicz, poseł Wolnych i Solidarnych zauważył, że “nie jesteśmy małymi dziećmi, żeby ktoś musiał brać za nas odpowiedzialność, jesteśmy dumnym narodem”.

Niech nie odzywają się w temacie spraw wewnętrznych naszego kraju, bo sobie tego nie życzymy. Niemcom nie chodzi o żadną polską demokrację, ale o to, żeby zablokować pewne inwestycje m.in. CPK czy oddanie polskich banków w ręce niemieckie – stwierdził.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ