Witamina C lekarstwem na raka?

Wielokrotne badania nad tym, czy witamina C może być wykorzystywana jako lek na raka nie przyniosły do tej pory żadnego skutku. Jednak naukowcy z Iowa twierdzą, że witamina była wykorzystywana dotychczas w zły sposób.

Większość testowanych terapii zakładało doustne przyjmowanie witaminy C. Naukowcy z Uniwersytetu w Iowa uważają, że podawanie kwasu askorbinowego dożylnie jest skuteczniejsze.

Dożylne podanie witaminy C sprawia, że stężenie tej substancji we krwi jest 100-500 razy wyższe niż przy podaniu doustnym. To stężenie jest prawdopodobnie kluczowe dla skutecznego atakowania komórek nowotworowych przez witaminę C. – podaje interia.pl

Wcześniejsze badania wykazały, że wysokie stężenie witaminy C zabija komórki nowotworowe. W niektórych szpitalach obok chemioterapii i radioterapii stosuje się leczenie witaminą C w przypadkach raka trzustki i płuc. Badania wykazały, że jest ono bezpieczne i dobrze tolerowane. Obecnie prowadzone są badania, które mają wykazać, czy stosowanie tej terapii zwiększa przeżywalność.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj