Witamina C może pokonać raka? SENSACYJNE doniesienia naukowców!

rak_cancer.jpg

Naukowcy od lat badają właściwości tzw. witaminy C i jej antynowotworowego oddziaływania. Teraz naukowcy z University of Salford odkryli przez eksperymenty, że witamina C działa na komórki rakowe. Jak?

W leczeniu raka pomocna może być witamina C (kwas askorbinowy) – przekonują naukowcy z University of Salford, którzy przeprowadzili eksperymenty w laboratorium. Zaobserwowali, że witamina C hamuje rozwój komórek rakowych i niszczy je nawet dziesięć razy skuteczniej niż trzy eksperymentalne leki onkologiczne. Dzięki temu powstrzymuje nowotwór przed przerzutami.

Co takiego wydarzyło się podczas eksperymentu, że naukowcy doszli do takich wniosków? Porównali oni działanie siedmiu różnych substancji, w tym kwasu askorbinowego – ale nie dostarczanego wraz z pożywieniem, lecz podawanego w formie zastrzyków. Sprawdzali skutecznych ich działania na komórkach raka trzustki. Witamina C wykazała zdolność zatrzymania glikolizy w komórce, która umożliwia wytwarzanie energii w mitochondriach. Dlatego warto wykorzystywać ją jako preparat wspomagający leczenie nowotworów.

Źródło: facebook

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ