Ile można zaoszczędzić biorąc kredyt?

artykuł sponsorowany

Biorąc kredyt, musisz myśleć naprzód o jego spłacie. Jeżeli nie wiesz, na czym oszczędzić, spieszymy z podpowiedzią: na porównywaniu. Jak to? O co chodzi? Otóż koszty kredytów znacznie się od siebie różnią, dlatego warto zestawiać ze sobą konkretne oferty.

Oszczędzasz konkretne pieniądze

Wyobraź sobie, że interesuje Cię kredyt gotówkowy na kwotę 10 000 zł, który planujesz spłacić w ciągu 24 miesięcy. Porównywarka kredytów kredytowo.org podsuwa konkretną odpowiedź na pytanie, ile można zaoszczędzić, biorąc kredyt po wcześniejszym porównaniu i racjonalnym wyborze. Najniższa rata wynosi zaledwie 431,40 zł, za to najwyższa 542,43 zł. Różnica? Aż 111,03 zł! Niebagatelna kwota, prawda? Zwróć uwagę, że w najtańszym wariancie spłacasz łącznie 10 353,60 zł, a w najdroższym już 13 013,32 zł. Chyba nie chcesz stać się klientem najdroższego banku, prawda?

Wybieraj tanie kredyty

Niezależnie od tego, czy wybierasz kredyt gotówkowy, samochodowy czy hipoteczny, zawsze kieruj się potencjalną oszczędnością. Jest tak wiele sposobów na zmniejszenie kosztów, nie tylko poprzez wcześniejsze porównanie ofert. Dobrze mieć jak najwyższy wkład własny (w przypadku hipoteki lub pojazdu), jak najkorzystniejszą historię i zdolność kredytową. Warto spłacić kredyt w jak najkrótszym czasie, ponieważ wtedy unika się dopłacania z każdą kolejną ratą. Lepiej mieć zresztą jak najszybciej spokój ze zobowiązaniami wobec banków.

Porównujący korzystają

Za pomocą Internetu można znaleźć dosłownie wszystko – kredyt na telefon, tanie ubezpieczenie, korzystną lokatę. Jeśli chodzi o produkty bankowe, naprawdę najlepiej zajrzeć do konkretnych zestawień. Sprawdzasz, co dany w bank w tym momencie ma do zaoferowania swoim klientom. Odsetki nie są kluczowe – akurat one bardzo rzadko stanowią jedyny element oprocentowania kredytu. Dochodzą prowizje, ubezpieczenia, opłaty administracyjne, czyli wszystko, na czym bank może zarobić.

Dlatego porównuj oferty kredytów bardziej pod kątem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania wyrażanej w procentach. Liczy się zarówno to, ile ostatecznie wydasz na cały kredyt (oddając zobowiązanie powiększone o daną kwotę), a także jak wysokie będą comiesięczne raty. To niezmiernie ważne w kontekście planowania przyszłości. Utrata zatrudnienia, nowe wydatki, powiększenie rodziny… spłata kredytu to nierzadko prawdziwe wyzwanie. Szukaj wobec tego najtańszych i najkorzystniejszych rozwiązań. Rynek wciąż się zmienia – nie ma zawsze najtańszego banku. Trzeba rozglądać się za ofertami na teraz, co obecnie jest na szczęście naprawdę łatwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj