Hale namiotowe – wygodny sposób magazynowania

artykuł sponsorowany

Popyt i coraz większe zapotrzebowanie na różne rodzaje produktów, niesie za sobą wzmożoną ich produkcję. Większa ilość produktów sprawia, że muszą one być gdzieś składowane. W znaczącym stopniu zwiększa się zapotrzebowanie na powierzchnie magazynujące.

Faktem jest jednak, że budowa magazynu, a także profesjonalne składowanie w nim produktów pociąga za sobą duże koszty, zwłaszcza na początku jego funkcjonowania, gdy trzeba go odpowiednio wyposażyć. Popularną alternatywą dla klasycznych hal magazynowych i sposobem na ograniczenie kosztów są specjalne hale namiotowe, pozwalające wygodnie i bezpiecznie przechowywać wszystkie towary.

Konstrukcja hali

Tak jak każdy budynek użyteczności publicznej, hala namiotowa musi spełnić określone wymagania, szczególnie te dotyczące bezpieczeństwa ludzi, którzy będą w niej przebywać. Najistotniejsza wydaje się wytrzymałość konstrukcji. Jej warunkiem jest stalowa konstrukcja, oparta na dokładnie wymierzonych i wyliczonych profilach. Na takim szkielecie mocowana jest plandeka. Aby namiot nie uległ zawaleniu, jej ciężar musi być dostosowany do wytrzymałości konstrukcji. Dodatkowo taka hala powinna być wzmocniona i zabezpieczona poprzez dodatkowe elementy, w celu wzmocnienia jej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr i grad.

Zalety hali namiotowej

Pierwszą zasadniczą zaletą tego typu hal jest ich stosunkowo niski koszt, w porównaniu do wznoszenia murowanych budynków. Już na samym początku może ona zatem przynieść spore oszczędności. Dodatkowo jej wzniesienie trwa zdecydowanie krócej i nie wymaga pracy bardzo dużej grupy robotników. Można je również postawić wszędzie tam, gdzie pozwoli na to płaski, stabilny grunt. Powierzchnia hal namiotowych nie wymaga wewnątrz żadnych kolumn ani słupów wspierających. Konstrukcja wzmacniana jest bowiem od zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dużo efektywniej wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Bez problemu z hal namiotowych można korzystać także zimą, a to głównie za sprawą dodatkowych materiałów izolacyjnych, przymocowywanych do bocznych ścian konstrukcji. Jeżeli zaś halę będziemy chcieli przenieść w inne miejsce, to wystarczy ją rozmontować i złożyć na nowo. To właśnie mobilność hal ­– ciągle zresztą udoskonalana – i coraz lepsze systemy zabezpieczające powodują, że hale tego typu wyróżniają się na tle innych rozwiązań. Warto wspomnieć także o tym, że oprócz magazynów, hale namiotowe mogą z powodzeniem stać się miejscem dla sklepów, garażów lub komisów samochodowych. Zdarza się, że wykorzystuje się je także w charakterze hal produkcyjnych. Tego typu obiekty znajdują cały szereg innych zastosowań. Ich wybór zwiększa nie tylko mobilność, ale pozwala również na ekonomiczne gospodarowanie środkami.

Na rynku można się spotkać z rosnącą w siłę grupą firm na co dzień zajmujących się właśnie budową hal namiotowych. Za względu na swoje niewątpliwe zalety stają się one coraz popularniejsze, a w przyszłości mogą stać się jednym z kluczowych obiektów wykorzystywanych powszechnie jako duże i wygodne magazyny. Ich użytkowanie wiąże się również z brakiem negatywnych skutków dla środowiska.

Reasumując, hale namiotowe to z całą pewnością niezwykle wygodny sposób magazynowania, przynoszący konkretne korzyści. Wszystko to sprawia, że są świetną alternatywą dla tradycyjnych magazynów.

Źródło: Dascompany.com – namioty ekspresowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj