13 listopada – wymiana szyn tramwajowych na pl. Staszica

pixabay

13 listopada rozpoczną się prace związane z wymianą szyn w torowisku tramwajowym na pl. Staszica (ciąg torowiska z ulicy Pomorskiej do ulicy Reymonta pomiędzy rozjazdami na wysokości placu Strzeleckiego). Swoje trasy zmienią linie tramwajowej 0L, 0P, 14, 15 i 24

Tramwaje 14 i 15

Tramwaje linii 14 i 15 jadące z Osobowic i pętli Poświętne w kierunku centrum miasta, od ulicy Reymonta zostaną skierowane objazdem przez pl. Staszica, pl. Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera i most Uniwersytecki do ulicy Grodzkiej.

„Piętnastka” w kierunku przeciwnym pojedzie od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II, most Sikorskiego, ulicę Dubois, Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

Tramwaje linii 24 w kierunku Osobowic, od ulicy Świdnickiej pojadą objazdem przez pl. Teatralny, ulicę Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

Postoje technicznej linii okólnej (tramwaje linii 0L i 0P) będą realizowane a placu Staszica zamiast na przystanku „Dworzec Nadodrze” przy pl. Powstańców Wielkopolskich.

Autobusy K, 132, 142, 257

Autobusy linii K, 132, 142, 257 i kursy wyjazdowe oraz zjazdowe do zajezdni przy ulicy Obornickiej będą kursowały bez zmian przez pl. Staszica.

Tramwaje na swoje stałe trasy powrócą w obrębie placu Staszica w dniu 19 stopada 2018 roku (poniedziałek).

PODZIEL SIĘ