Libańczyk przez lata gwałcił swoja pasierbicę

Sąd Rejonowy w Stalowej Woli 5 listopada 2018 roku wydał wyrok skazujący 53-letniego obywatela Libanu Fadi E. na karę łączną w wysokości 8 lat pozbawienia wolności za wielokrotne doprowadzenie swojej pasierbicy poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz za doprowadzenie jej do obcowania płciowego.

Jak donosi Prokuratura Krajowa, Libańczyk wielokrotnie doprowadził swoją pasierbicę do poddania się “innym czynnościom seksualnym”, a także doprowadził ją do stosunku bez jej zgody. Zawiadomienie o przestępstwie złożyła matka pokrzywdzonej i partnerka 53-latka.

Swoje zachowanie udało mu się utrzymać w tajemnicy przed partnerką przez lata. Prokuratorzy ze Stalowej Woli ustalili w trakcie postępowania, że Libańczyk molestował swoją przybraną córkę przez ponad pięć lat – od lutego 2006 roku do sierpnia 2011 roku. Dramat nastolatki rozgrywał się na terenie Francji, a także w Polsce, w tym w Stalowej Woli.

Fadi E. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyrok nie jest prawomocny. Wszystko wskazuje na to, że oskarżony będzie się od niego odwoływał.

Źródło: pk.gov.pl, wp.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ