No i proszę! Owsiak oficjalnie przyłączył się do KOD-u. Czy teraz WOŚP będzie politycznym skrzydłem walki z demokratycznym rządem?

yutube
Jerzy Owsiak z tabliczką KOD-u i totalsów, czyli sławetnym napisem KONSTYTUCJA, stał się oficjalnie twarzą tego antydemokratycznego ruchu, który ma na celu zniszczenie demokratycznej władzy, reformy Polski. Tym samym, Owsiak uczynił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy skrzydłem walki z rządem.

Dziś sąd ogłosił wyrok w procesie cywilnym, który posłanka PiS Krystyna Pawłowicz wytoczyła prezesowi Fundacji WOŚP Jerzemu Owsiakowi. Chodzi o ogłoszony w 2014 r. w internecie konkurs na rozszyfrowanie skrótu “RWKPWK”. Jak przyznaje strona pozwana “rozwiązanie konkursu podano kilka tygodni później – chodziło o Ruch Wysłania Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. Jak wskazują autorzy pozwu, skrót “RWKPWK” zainicjował falę hejterskich wpisów.

“Hejt pod moim adresem łączę z działaniami pana Owsiaka, na którego wypowiedzi hejtujący się powołują” – powiedziała w czwartek Pawłowicz przed Sądem Okręgowym z Warszawie. “Uważam, że pan Owsiak ma jakąś fobię na moim punkcie, niszczy trwale, konsekwentnie i natrętnie mój wizerunek” – dodała.

 

“Nie jestem maniakiem Krystyny Pawłowicz i nigdy nie byłem, można na palcach dwóch rąk wyliczyć moje osobiste wypowiedzi na temat Pawłowicz” – odpowiadał Owsiak, który pojawił się w sądzie z zawieszonym na koszulce otrzymanym w 2011 r. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Dodał, że będąc z zawodu dziennikarzem i publicystą ma prawo używać karykatury, zaś – w jego ocenie – w wypowiedziach, których dotyczy sprawa, “nie padło żadne określenie mogące obrazić Pawłowicz”.

 

Krystyna Pawłowicz na swoim Twitterze napisała, że sąd upominał Owsiaka by … nie krzyczał na sąd i się zachowywał. Widać, że Owsiak to pospolity …

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ