Matka znalazła zwłoki 14-letniego syna

domena publiczna
Wczoraj w Gogolewie (woj. wielkopolskie) znaleziono zwłoki 14-letniego chłopca. Nastolatek miał rozległą ranę w okolicy potylicznej. Dzisiaj rano policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o dokonanie zbrodni. To 49-letni Zbigniew P., konkubent matki chłopca. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

Zwłoki 14-latka znaleziono w czwartek w domu jednorodzinnym w Gogolewie (powiat gostyński). Jak ustalono, ze śmiercią chłopca może mieć związek konkubent jego matki. Mężczyzna powiedział swojemu pracodawcy, że zrobił coś strasznego, za co grozi surowa kara. Ten zawiadomił policję. Ze Zbigniewem P. nie było jednak kontaktu. Rozpoczęła się policyjna obława.

– Od momentu, kiedy zaistniała potrzeba przesłuchania tego mężczyzny, zaczęły się poszukiwania. Komenda policji w Gostyniu została postawiona w tryb alarmowy. Wszyscy policjanci, którzy mieli w ten dzień wolne, zostali alarmowo ściągnięci do pracy. W poszukiwaniach brali udział także funkcjonariusze z Poznania. Użyto również śmigłowca – relacjonuje Onetowi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Wieczorem na jednej z ulic w Gostyniu został znaleziony samochód, którym poruszał się Zbigniew P. Poszukiwania policji skupiły się więc na tym rejonie – Finalnie policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscowości Brzezie, niedaleko Gostynia. Po prostu szedł ulicą – dodaje Borowiak.

Zbigniew P. trafił do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

Źródło: onet.pl/ telelewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ