Wiemy co Koalicja Obywatelska zrobi na pierwszym posiedzeniu Sejmiku

MP Marszałek Cezary Przybylski

Pewnym kandydatem na urząd marszałka jest Cezary Przybylski, który z woli koalicji Bezpartyjnych Samorządowców i Prawa i Sprawiedliwości nadal będzie pełnił funkcję marszałka.

Pozostałe nazwiska, zarówno po stronie Bezpartyjnych jak i PIS-u nie są jeszcze zatwierdzone i poznamy je dopiero w poniedziałek na pierwszej sesji.

Mocnymi kandydatami Prawa i Sprawiedliwości są radni Marcin Krzyżanowski i  Andrzej Jaroch, który według nieoficjalnych doniesień zostanie przewodniczącym sejmiku. Kandydaci nie potwierdzają informacji. Marcin Krzyżanowski zapewnia, że na razie mówimy o spekulacjach, nie faktach.

Co wiemy na pewno?

Marszałek Cezary Przybylski jest przekonany, że zawarta koalicja gwarantuje dokończenie rozpoczętych inwestycji, jak ośrodek sportowy na Polanie Jakuszyckiej, spięcie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia z nitką S8 i tzw. wąsami z S3 i dalej z Jelenią Górą, Wałbrzychem.

Bezpartyjni, przed podpisaniem porozumienia zabiegali o obniżenie podatku miedziowego, i to się powiodło. Zgodnie z umową już przyszłym kwartale w gminach pozostanie około 2 mld zł., które KGHM musiała odprowadzać do budżetu państwa.

Marszałek potwierdza, że wszystkie zapisy zawarte w porozumieniu są “absolutnie realne” do spełnienia. Bez wsparcia rządowego takiej możliwości  by nie było.

Tymczasem Koalicja Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o przerwę w obradach sejmiku do 13 grudnia, bo “w porozumieniu Bezpartyjnych z PIS-em padły propozycje niemożliwe do zrealizowania”, mówi Michał Jaros.

Polityka powinna być realna! W projekcie ustawy budżetowej nie ma zapisów, które dotyczą zmiany podatku miedziowego, mimo, że deklaracja ta stała się częścią porozumienia Bezpartyjnych z PiS-em!

Szanowni Bezpartyjni, apelujemy! Wartością jest Dolny Śląsk! Nasze małe ojczyzny, wsie miasta. Dołączcie do nas! Bądźmy razem! Budujmy razem Dolny Śląsk. Nie zarządzany centralnie z Nowogrodzkiej.

Zapraszamy do współpracy z Koalicją Obywatelską! Jesteśmy gotowi na rozmowy, mówi Michał Jaros

Jeśli PiS chce dobra dla Dolnego Śląska, to zacznijmy od złożonego 25 stycznia w Sejmie projektu ustawy, dotyczącego Wrocławskiego Związku Metropolitarnego! PiS rządzi 3 lata, a od dnia złożenia tego projektu nie dokonał żadnych odpowiednich kroków w tym kierunku.

PODZIEL SIĘ