Sojusz totalnej opozycji zostanie rozbity? Struktury Nowoczesnej na Podkarpaciu przestały istnieć – działacze wracają do Petru

Niezadowoleni z obecnego działania Nowoczesnej wracają no nowego ugrupowania Ryszarda Petru, stworzonego z Joanną Scheuring-Wielgus. Możliwe są kolejne transfery do nowej partii. Jak widać, chyba nie wszystkim w Nowoczesnej podoba się bratanie z PO.

Media donoszą, że w piątek około 200 działaczy Nowoczesnej z regionu podkarpackiego złożyło rezygnacje z członkostwa w partii. Struktury Nowoczesnej na Podkarpaciu zostały praktycznie zlikwidowane.

Powodem masowych odejść miał być fakt, że realizacja idei Koalicji Obywatelskiej w kampanii przed wyborami samorządowymi nie miała nic wspólnego z partnerstwem dwóch ugrupowań.

Jak przekazał portal niezalezna.pl, była szefowa podkarpackich struktur Nowoczesnej Anna Skiba podała, że około 150 byłych działaczy Nowoczesnej, którzy w piątek opuścili szeregi tego ugrupowania, dołączyło do nowej partii Ryszarda Petru – Teraz!.

W sobotę byli politycy Nowoczesnej, Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus powołali „Teraz!” – nowe ugrupowanie polityczne, którego filarami mają być gospodarka i społeczeństwo. Petru i Scheuring-Wielgus zapowiedzieli start w przyszłorocznych wyborach zarówno do europarlamentu, jak i polskiego parlamentu.

Politycy podkreślają, że widzą możliwość współpracy z Koalicją Obywatelską, ale nie zamierzają do niej wstępować. 9 grudnia odbędzie się konwencja założycielska Teraz!. Dotychczas udział w niej zadeklarowało 470 osób.

Liderzy Partii, zwołują wszystkich na konwencję, która ma odbyć się 9 grudnia w Warszawie.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ