6.7 C
Wrocław
Będą zawiadomienia do prokuratury wobec ludzi Tuska!

Będą zawiadomienia do prokuratury wobec ludzi Tuska!

Dziś przedstawiciele sejmowej komisji ds. wyłudzeń podatku VAT zadeklarowali skierowanie do prokuratury zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez ministrów rządu Donalda Tuska – Jacka Rostowskiego oraz Sławomira Nowaka. – Teoretyczne państwo, o którym mówił minister Sienkiewicz, okazało się prawdziwe, nie ministrowie, a lobbyści wydawali polecenia, które zamiast uszczelniać, rozszczelniły system podatkowy – mówił Kazimierz Smoliński, członek komisji.

Dziś przed komisją ds. wyłudzeń VAT zeznawała była wiceminister finansów, Elżbieta Chojna-Duch.

– Problemy z rozszczelnianiem systemu podatkowego czy wyłudzeniami były znane kierownictwu resortu finansów, ale wówczas nie znaleziono rozwiązań, które mogły temu przeciwdziałać

mówiła przed komisją śledczą Chojna-Duch. Na pytanie komisji, dlaczego została pozbawiona stanowiska w ministerstwie finansów, świadek odpowiedziała, że… była zbyt wojownicza.

Po dzisiejszym przesłuchaniu komisja zdecydowała o skierowaniu do prokuratury zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez Jacka Rostowskiego, byłego ministra finansów, oraz Sławomira Nowaka, były szef gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska.

Marcin Horała podczas konferencji prasowej przyznał, że chodzi o przestępstwo przekroczenia uprawnień.

Więcej informacji wkrótce!

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ