8.5 C
Wrocław
Do czego jeszcze się posuną? Prostacki wpis posła Platformy na temat śląskiego...

Do czego jeszcze się posuną? Prostacki wpis posła Platformy na temat śląskiego radnego

schetyna4.png
Pod adresem Wojciecha Kałuży, wybranego z list KO radnego województwa śląskiego, który przystąpił do porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością, rzucono już dzisiaj wiele kalumni i obelg. Niedawni koalicyjni koledzy nazywali go dziś “zdrajcą”, “sprzedawczykiem”, wróżyli przyszłość w więzieniu itp. Poseł Platformy Obywatelskiej, Paweł Olszewski, przekroczył jednak granice jakiegokolwiek dobrego smaku swoim wpisem, który zamieścił na Twitterze.

Porozumienie, które sygnował również radny Wojciech Kałuża, pozwoliło prawicy na odzyskanie władzy w śląskim sejmiku po 17 latach.  – Trzymajcie kciuki za Śląsk! – napisał na Twitterze Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Choć tego rodzaju zmiany barw politycznych nie są niczym nowym, to decyzja radnego Kałuży rozsierdziła polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Borys Budka grzmiał o “oszustwie” i groził prokuraturą, niedawni koledzy ze struktur wojewódzkich rzucali pod adresem Kałuży obelgi, a były minister kultury, Bogdan Zdrojewski, twierdził, że radny “powinien trafić do pierdla”.

Ależ ich to rozsierdziło! Były minister kultury: “Taki gość jak Kałuża powinien trafić do pierdla!”

Borys Budka na wojennej ścieżce. Sprawą Śląska chce zainteresować… prokuraturę

Poniżej jakiejkolwiek kultury pozostał jednak wpis posła Platformy Obywatelskiej, Pawła Olszewskiego.

Olszewski zamieścił na Twitterze zdjęcie radnego Kałuży (notabene – z konwencji Koalicji Obywatelskiej) i okrasił to niewyszukanym podpisem:

“Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale ta twarz idealnie pasuje do PiS”

Internauci ostro skomentowali wpis posła PO.

– No popatrz – a ta Gęba Pasująca do PiS do wczoraj była Twarzą Lepszej Polski

– czytamy w jednym z komentarzy.

źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ