Co zrobić, gdy nie możesz sobie znaleźć swoich leków?

artykuł sponsorowany

Znalezienie leków czy suplementów diety zwykle nie nastręcza wielu problemów. Większość z nich dostępna jest w prawie każdej aptece, a niektóre z nich kupimy nawet w zwykłych sklepach spożywczych. Nie zawsze jednak jest tak prosto. Niektóre leki bywają dostępne tylko w kilku aptekach w danym mieście, a nawet w województwie. Jak sobie wtedy poradzić? Z pomocą przychodzi wyszukiwarka leków KtoMaLek.pl.

Jakie leki trudno znaleźć w aptekach?

Niektóre produkty znacznie częściej trafiają na listę leków trudno dostępnych, które wypuszczane są przez Ministerstwo Zdrowia co dwa miesiące. Jakie to leki i dlaczego tak jest? Bardzo często są to leki przeciwzakrzepowe, przeciwastmatyczne, a także insuliny czy leki przeciwnowotworowe.

Powodem bardzo często jest brak dostępności leku u samego producenta. Może się on wiązać z niską dostępnością surowców niezbędnych do produkcji, a także z kłopotami na linii produkcyjnej. W niektórych przypadkach mamy jednak do czynienia z nielegalnym wywozem leków zagranicę.

Czy w Polsce często ludzie mają problem ze znalezieniem leków?

Okazuje się, że problem jest znacznie większy niż mogłoby się wydawać. Dotyczy on oczywiście przede wszystkim osób, które kupują leki wykorzystywane są przy leczeniu chorób przewlekłych. Połowa osób dokonujących regularnie takich zakup miała problem ze znalezieniem leków w najbliższej aptece. Wyszukiwarka leków, która wskaże nam aptekę, w której możemy kupić nasz lej jest więc przydatnym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać.

Jak szybko znaleźć leki?

Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie leków jest skorzystanie z wyszukiwarki KtoMaLek.pl. Dzięki niej możliwe jest szybkie sprawdzenie, która apteka w naszej okolicy posiada nasz lek. Jak to zrobić? Wystarczy podać swoją lokalizację, nazwę leku, a następnie wybrać z listy dostępnych aptek tę, która najbardziej nam odpowiada. W dalszej kolejności wystarczy dokonać rezerwacji i poczekać na potwierdzenie z apteki.

W serwisie można ponadto znaleźć ulotki leków, a także sprawdzić ich interakcje. Służy w tym celu równie prosta wyszukiwarka. Na KtoMaLek.pl sprawdzicie ponadto zawsze aktualną listę leków refundowanych.

 

PODZIEL SIĘ