Ministerstwo Kultury popiera zwolnienie Cezarego Morawskiego

MP C. Morawski
Jak informuje Radio Wrocław, Ministerstwo Kultury pozytywnie zaopiniowało zwolnienie ze stanowiska Cezarego Morawskiego – Dyrektora Teatru Polskiego.
– czytamy na portalu Radio Wrocław

Urzędnicy marszałka zapewniają, że ostateczna decyzja będzie podjęta w przyszłym tygodniu. Do zakończenia procedury brakowało do tej pory opinii ze strony związku zawodowego Solidarność oraz z Ministerstwa Kultury.

Resort Piotra Glińskiego już przesłał dokument do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu i jak dowiedziało się Radio Wrocław – pozytywnie ocenił wniosek o odwołaniu szefa teatru. Solidarność także nie popiera już działań dyrektora, choć nie chce na ten temat wydawać pisemnej opinii, ale jej szef Leszek Nowak mówił o tym w rozmowie telefonicznej.

Opinia ministerstwa, która dotarła dziś do urzędu była ostatnim elementem procedury, który był potrzebny urzędnikom z Wrocławia, żeby zwolnić Cezarego Morawskiego.

Cezary Morawski jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu od sierpnia 2016 roku. Jego wybór od początku budził opór dużej części zespołu aktorskiego. Niektórzy z nich odeszli z pracy, a inni zostali zwolnieni; teraz większość z nich wygrywa sprawy w Sądzie Pracy. Nieprawidłowości w pracy Cezarego Morawskiego wskazał niedawny raport NIK.

źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ