Wprowadzili do obrotu podrobione pieniądze…policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu podrobionych pieniędzy. Ponadto mieli oni zlecić wydrukowanie banknotów w celach artystycznych, a później szantażować wykonawcę, że jeśli im nie zapłaci, to zgłoszą całą sprawę na Policję, że ten fałszuje pieniądze. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy szantażowali drukarza i wprowadzili w obieg podrobiony banknot.

Podejrzani zlecili wydrukowanie banknotów w celach artystycznych a później szantażowali wykonawcę, że jeśli im nie zapłaci to zgłoszą na Policje, że ten fałszuje pieniądze. Dodatkowo podrobionym banknotem zapłacili taksówkarzowi za kurs.

Obaj sprawcy szantażu zostali zatrzymani, to mieszkańcy Bolesławca w wieku 33 i 36 lat. Podczas sprawdzenia przy każdym z podejrzanych policjanci zabezpieczyli wydrukowane banknoty, z których część była już wycięta i gotowa od użycia.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ