Wykorzystał kartę płatniczą innej osoby i zapłacił nią za zakupy

fot. pl.freeimages.com

Policjanci z Lubina zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który posłużył się kartą płatniczą innej osoby. Podejrzany 8 razy zapłacił nią za zakupy. Były to głównie wyroby tytoniowe i jedzenie. Do przestępstwa doszło na terenie Lubina. Ponadto, funkcjonariusze udowodnili mu kradzieże dwóch rowerów i kradzież z włamaniem do garaży. Zatrzymanemu grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem na konto bankowe. Kiedy weszli do jego mieszkania, był kompletnie zaskoczony ich wizytą.

Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło 1 listopada 2018 r. Podejrzany najpierw ukradł kartę płatniczą innemu mężczyźnie, a następnie posłużył się nią płacąc za różne zakupy. Były to przede wszystkim wyroby tytoniowe i jedzenie. Udało mu się skutecznie wykorzystać kartę 8 razy. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz analizy monitoringu, wytypowali i zatrzymali 18-latka jako podejrzanego o te czyny.

Ponadto, policjanci udowodnili młodemu mężczyźnie kilka innych przestępstw. Między innymi kradzież dwóch rowerów z balkonu oraz kradzież z włamaniem do 3 garaży na terenie Lubina.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 18-latek odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ