Trudne środowe zadanie przed siatkarkami Volley Wrocław

impel 24.jpg
fot.

W tym tygodniu wrocławianki pracują na wysokich obrotach. W ciągu siedmiu dni rozegrają trzy spotkania. W niedzielę grały na wyjeździe, w środę zmierzą się z Grot Budowlanymi Łódź we własnej hali, a w sobotę zagrają z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Niedzielne spotkanie z BKS Profi Credit Bielsko – Biała nie należało do najlepszych w wykonaniu #VolleyWrocław. Siatkarki nie mają jednak wiele czasu na przemyślenie spraw związanych z porażką, bowiem na horyzoncie kolejne ważne spotkania w Lidze Siatkówki Kobiet. Najbliższe już w tę środę, kolejne w sobotę.

Dużo pracy po tym spotkaniu ma sztab szkoleniowy wrocławskiej drużyny. Przede wszystkim musi sprawić, by wrocławianki wróciły do swojej agresywnej gry. Tylko i wyłącznie wtedy udawało się wygrywać kolejne sety w poprzednich starciach. Zadania nie ułatwi fakt, że po drugiej stronie siatki pojawią się zawodniczki z Łodzi.

Środowy rywal to zespół z najwyższej ligowej półki. W zeszłym sezonie sięgnął po brąz mistrzostw Polski oraz Puchar i Superpuchar Polski. W tegorocznej Lidze Siatkówki Kobiet drużyna rozegrała cztery mecze i jak dotąd nie przegrała. W tabeli zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 10 “oczek” na koncie i jednym zaległym spotkaniem.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź występują równolegle w Lidze Mistrzyń. To powoduje, że od miesiąca łodzianki rozgrywają co najmniej dwa mecze w tygodniu. W czwartek zagrały na wyjeździe z włoskim klubem Igor Gorgonzola Novara, z którym przegrały 0:3. Była to pierwsza przegrana podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza w tym sezonie. W zespole z centrum Polski zabraknie Julii Twardowskiej, która doznała kontuzji podczas jednego z ligowych starć.

Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole z Łodzi jest serbska atakująca Jovana Brakočević, której przejście do Grotu Budowlanych było określone „bombą transferową”. We wrocławskiej drużynie najlepiej punktującą zawodniczką jest Aleksandra Rasińska, a kroku jej dotrzymują Roksana Wers i Natalia Murek. Najmocniejszym atutem siatkarek z Dolnego Śląska jest jednak zagrywka. Do tej pory zaserwowały aż 44 asy, czyli najwięcej ze wszystkich zespołów LSK.

Mecz #VolleyWrocław z Grot Budowlanymi Łódź odbędzie się w środę (28 listopada) o godzinie 18.00 w Hali Orbita na ul. Wejherowskiej 34. Bilety na to spotkanie dostępne są na platformie kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS, EMPiK oraz Kolporter.

Dla szkół klub przygotował specjalny program – Migra Liga Szkół. Dzięki niemu placówki edukacyjne mają możliwość obejrzenia wszystkich domowych spotkań #VolleyWrocław bezpłatnie.

źródło: volleywroclaw.pl

PODZIEL SIĘ