Gdzie i kiedy przyda się hoverboard?

artykuł sponsorwany

Deskorolki ewoluowały – dziś dostępne są również w formie elektrycznej. To bez wątpienia nowoczesne gadżety, które dostarczą porządną dawkę rozrywki, ale cz sprawdzą się tylko w wolnym czasie? Oto gdzie i kiedy hoverboard może okazać się bardzo przydatny.

Czym jest hoverboard?

Jak już wspomnieliśmy, to współczesna, unowocześniona wersja tradycyjnej deskorolki. Składają się na nią dwa koła, podstawa oraz system sterowniczy, który funkcjonuje w zależności od pracy stóp – dzięki temu wystarczy stanąć na desce, aby ją uruchomić. Nie można pominąć również zasilania elektrycznego – 2 silniczki otrzymują energię z 2 akumulatorów, dzięki czemu na hoverboardzie jeździ się bez potrzeby odpychania od podłoża.

Jazda na hoverboardzie jest prosta, wystarczy jedynie opanować podstawowe zasady, by móc swobodnie zmieniać kierunek jazdy, zwiększać prędkość bądź hamować – wszystko zależy w tym wypadku od odpowiedniego balansowania ciałem. Dystans, który można pokonać na naładowanych bateriach zależy m.in. od ich rodzaju (zwykle stosuje się modele litowe bądź litowo-jonowe), ale również od terenu, po którym się poruszamy, oraz stylu jazdy.

Hoverboard do zabawy i do pracy

Deskorolka na baterie to nie tylko gadżet, który zdobył serca dzieci i nastolatków. To również dość praktyczny pojazd, dzięki któremu codzienne przemieszczanie się staje się szybsze, wygodniejsze i mniej męczące. O ile dla najmłodszych hoverboard to przede wszystkim sprzęt służący zabawie, o tyle w przypadku dorosłych doskonale sprawdza się nie tylko w wolnym czasie.

Hoverboard może z powodzeniem zastąpić rower, samochód, a nawet komunikację miejską – na co dzień wykorzystamy go np. podczas wypadku do sklepu, kiosku czy na pocztę. Może posłużyć także jako środek transportu wykorzystywany w celu dojazdu do pracy – dzięki niemu omija nas konieczność czekania na autobus lub tramwaj, stanie w korkach albo szukanie miejsca parkingowego pod firmą. Co ciekawe, elektryczne deskorolki coraz częściej sprawdzają się także w miejscach pracy. Na parkingach, w halach czy magazynach – tam, gdzie pracownicy poruszają się po dużym terenie –znacznie usprawniają poruszanie, pozwalając zaoszczędzić nie tylko czas, ale i energię.

Wybieramy deskorolkę elektryczną

Na jakie parametry zwarcic uwagę, by zakupiona deska spełniała nasz wymagania? Ponieważ najczęściej użytkowana jest na świeżym powietrzu, powinna być solidnie zbudowana, by nie zagrażała jej wilgoć ani uszkodzenia mechaniczne. Niezwykle ważne są także koła i opony – dobre koła do hoverboarda powinny mieć opony z wyraźnym bieżnikiem, natomiast ich rozmiar najlepiej dospawać do rodzaju terenu, po którym będziemy się poruszać. Im będą większe, tym lepiej poradzą się na nierównej nawierzchni.
Maksymalne obciążenie, maksymalna prędkość oraz czas ładowania to kolejne parametry, które powinniśmy uwzględnić podczas zakupu. Pamiętajmy, by dopasować sprzęt do wieku, umiejętności i potrzeb użytkownika – hoverboard nie należy do urządzeń tanich, dlatego warto poświęcić nieco czasu, by wybór okazał się trafiony.