Legnica: Niższy podatek od środków transportowych, wyróżnienie za grunt inwestycyjny

Mohylek, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Radni legniccy liczą na pobudzenie regionu a zachętą ma być niższa stawka podatkowa od środków transportowych, już od stycznia 2019 roku. Jeśli mieszkańcy przesiądą się do aut elektrycznych lub o napędzie hybrydowym zapłacą o połowę mniej podatku.

Na niższy podatek mogą liczyć właściciele samochodów ciężarowych i z silnikiem Euro, bowiem stawiamy na konkurencyjność naszego miasta, mówi Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski.

Oferta ma zaktywizować lokalnych przedsiębiorców, zachęcić firmy leasingowe i właścicieli firm transportowych także z innych miast do wyboru Legnicy jako miejsca rejestrowania swych pojazdów. Mniejszy podatek, obniży także koszty ich działalności.

To są duże zmiany, które mogą przynieść Legnicy znaczący wzrost zainteresowania lokalnych przedsiębiorców, tym bardziej, że Legnica w VIII edycji konkursu “Grunt na Medal” została wyróżniona za “najlepszy teren inwestycyjny”.

Chodzi o grunt po byłym legnickim lotnisku, któremu nie pomogła nawet Specjalna Strefa Ekonomiczna. Pięć lat temu prezydent Tadeusz Krzakowski przekonywał radnych, że likwidacja lotniska jest najlepszym rozwiązaniem dla Legnicy, bo “przeobrażenie lotniska w park przemysłowy pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy, nawet cztery tysiące”. Z planów nic nie wyszło, teraz znowu jest szansa. Wyróżniony teren inwestycyjny można rekomendować zagranicznym inwestorom a Legnica w swoich materiałach promocyjnych ma prawo do logo “Grunt na Medal”.

PODZIEL SIĘ