Wypadek na drodze K-3…zginęła 1 osoba

Policjanci i inne służby ratunkowe w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło wieczorem na drodze krajowej nr 3 w okolicach m. Kazimierzów, udzielały pomocy osobom poszkodowanym. Kierujący autobusem stracił panowanie na pojazdem, wypadł z drogi i przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia zginęła 1 osoba, a 24 w związku z odniesionymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitali. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz na czas prowadzonych działań ratowniczych wyznaczyli dla kierowców objazdy. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Wczoraj kilka minut przed godziną 21 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze K-3 w okolicy miejscowości Kaźmierzów. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 69-letni kierowca autobusu z nieznanych przyczyny zjechał na prawe pobocze drogi krajowej nr 3 w okolicy miejscowości Kaźmierzów, co ostatecznie doprowadziło do przewrócenia się pojazdu na bok.

W wyniku zdarzenia zginęła 1 z pasażerek, a 24 osoby z różnymi obrażeniami przetransportowano do kilku szpitali. Pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do miejsca przygotowanego przez władze samorządowe i oczekiwały na transport do miejsc docelowych.

Pierwsze czynności policjantów i funkcjonariuszy pozostałych służb polegały na wyciągnięciu wszystkich poszkodowanych z wnętrza pojazdu, udzielenia im niezwłocznej pomocy i przekazania służbom ratunkowym.

Funkcjonariusze do wczesnych godzin rannych zabezpieczali miejsce zdarzenia  i wykonywali czynności procesowe z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lubinie. Na czas prowadzonych działań ratowniczych funkcjonariusze wyznaczyli dla kierowców objazdy.

Kierowca autokaru został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. Został zatrzymany, by dziś wykonać z jego udziałem czynności procesowe. Obecnie policjanci zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia – funkcjonariusze będą ustalać co było jego przyczyną np. czy zaistniał w tej sprawie błąd ludzki lub może usterka techniczna. Wszystkie zebrane na miejscu informacje zostaną zweryfikowane.

Powyższy komunikat ma za zadanie uświadomić użytkowników dróg i pokazać jak kruche i delikatne jest ludzkie życie i jakie mogą być skutki zdarzeń drogowych. Apelujemy o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy wszelkimi pojazdami.

Źródło: KPP w Polkowicach

 

PODZIEL SIĘ