Wykorzystał kartę płatniczą zmarłego mężczyzny, którym się wcześniej opiekował – 44 razy zapłacił nią za swoje zakupy

fot. pl.freeimages.com

Wykorzystał kartę płatniczą zmarłego mężczyzny, którym się wcześniej opiekował – 44 razy zapłacił nią za swoje zakupy

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który posłużył się kartą płatniczą innej osoby. Podejrzany 44 razy zapłacił nią za swoje zakupy. Karta była własnością mężczyzny, którym się 60 – latek wcześniej się opiekował. Kiedy właściciel zmarł, ten zatrzymał ją i wykorzystywał do własnych celów. Rodzina zmarłego poniesione straty oszacowała na blisko 1,2 tys. złotych. Teraz zatrzymanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Karpacza ustalili, a następnie zatrzymali 60 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w październiku br. w Karpaczu. Podejrzany pomimo tego, że mężczyzna którym się opiekował zmarł, nie zwrócił rodzinie jego karty.

Po śmierci „podopiecznego” nadal z niej korzystał, jednak wyłącznie na własne potrzeby. Okazało się, że mężczyzna 44 razy zapłacił kartą za różne zakupy. Rodzina zmarłego poniesione straty oszacowała na blisko 1,2 tys. złotych.

Syn, kiedy zorientował się, że ktoś wykorzystał kartę jego zmarłego ojca powiadomił o tym Policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy monitoringu wytypowali i zatrzymali 60 – latka, jako podejrzanego o te czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności prowadzonej sprawy. Teraz zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem, za co grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

źródło: policja.pl

PODZIEL SIĘ